PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଡ଼ମ୍ବା ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ସମେତ ୧୫ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥଣ୍ଡା ଜ୍ୱରରେ ରାଜ୍ୟ କଲବଲ: ପୀଡ଼ିତ ଶିଶୁଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ଗୁଣ ବଢ଼ିଛି, ଚିନ୍ତାରେ ଅଭିଭାବକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସରିଲା ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭମେଳା, ଫେରିଲେ ସାଧୁସନ୍ଥ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତ୍ରୀବତା ଥିଲା ୭.୮
  • ||

ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିରେ ପାରିଷଦଙ୍କ ଧାରଣା

ଭଦ୍ରକ, ୩୦/୧୧ : ପୌରାଞ୍ଚଳର ବିକାଶରେ ବାଧକ ସାଜିଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଦେବି ପ୍ରସାଦ ରାଉତ। ରାଜନେତାଙ୍କ ଇଙ୍ଗିତ ଓ ଚାପରେ କରୁଛନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟ। ଫଳରେ ପୌରବାସୀ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବଦଳି ଦାବି କରି ପାରିଷଦ ହେମନ୍ତ ସାହୁ ଓ ଫାରିୟାଜ଼ ଖାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଶରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ପାରିଷଦ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ପାରିଷଦ ମାନଙ୍କ ଧାରଣାକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ବହୁ ପୌରବାସୀ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଟାଉନ ଥାନା ପୁଲିସ ଘଟଣସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ତିନି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଆରଏମସି ପରିସରରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ସମସ୍ତ ପାରିଷଦ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନଙ୍କୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବି ଜରିଥିଲେ।