PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରୁ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗିରଫ, ୧୭୧ ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପି ଯାଞ୍ଚ୍ ବାହାନାରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଏସଏମସି ପାୱାର ଜେନେରେସନ କାରଖାନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୁଲତା ସମାଜ, ନୃସିଂହନାଥ ପୀଠର ଉନ୍ନତିକରଣ ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଦେଲେ ଧନ୍ୟବାଦ
  • ||
  • ମାର୍ଶାଘାଇ : ଦିନ ଦ୍ଵିପ୍ରହରେ ଲୁଟ୍, ମହିଳାଙ୍କୁ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟିନେଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି: ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଋତୁରାଜ, ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ମାରିଲେ ୭ ଛକା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବରେ ସମ୍ଭ୍ରାନ୍ତ ଲଢ଼େଇରେ କିଏ ମାରିବେ ବାଜି ? ଆଜି ଘୋଷଣା ହେବ ରେଜଲ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫/୦୯: ସମ୍ଭ୍ରାନ୍ତ ଲଢ଼େଇରେ କିଏ ମାରିବେ ବାଜି? କିଏ ହେବ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବର ନୂଆ ମୁଖିଆ? ପୁଣି ଥରେ ଅସିତ୍‌ ବାଜିମାତ୍‌ କରିବେ ନା ଚକମା ଦେଖାଇବେ ସତ୍ୟପ୍ରକାଶ? କେଉଁ ପ୍ୟାନେଲର ପଲ୍ଲା ରହିବ ଭାରୀ? ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଏମିତି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଭୋଟ ସରିଥିବାବେଳେ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ରବିବାର ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଗଣତି । ଅପରାହ୍ଣ ୨ଟା ସୁଦ୍ଧା ଜଣାପଡ଼ିଯିବ ଫଳାଫଳ । ରାଜ୍ୟର ସବୁଠୁ ସମ୍ଭ୍ରାନ୍ତ ତଥା ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଳବ ପାଇଁ ଶନିବାର ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା । କୋଭିଡ ଭୟ କମିଥିବାରୁ ଏଥର ମତଦାନ ହାର ବଢ଼ିଥିଲା । ମୋଟ ୧୯୫୦ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଭିତରୁ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି ୧୦୯୫ଜଣ । ମତଦାନ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବ ପରିସରରେ ୫ଟି ବୁଥ୍‌ ହୋଇଥିଲା ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବ ସଭାପତି ପାଇଁ ମଇଦାନରେ ଦୁଇ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇଏଏସ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହୋଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବର ସଭାପତି ଥିବା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ ଓ ଅନ୍ୟଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର ସତ୍ୟପ୍ରକାଶ ନନ୍ଦ । ଅସିତଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲରୁ ଉପସଭାପତି ପାଇଁ ମହେନ୍ଦ୍ର ଗୁପ୍ତା, ସମ୍ପାଦକ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ରାଉତରାୟ ଏବଂ ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ପାଇଁ ଅଶୋକ ମିଶ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି । ସତ୍ୟପ୍ରକାଶଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲରୁ ଉପସଭାପତି ପାଇଁ ତପେଶ ରୟ, ସମ୍ପାଦକ ପାଇଁ ମାନସ ରଞ୍ଜନ ଦାଶ, ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ପାଇଁ ଜ୍ୟୋର୍ତିମୟ ମହାନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ପ୍ୟାନେଲ ନିଜ ନିଜର ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ପାଇଁ ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ବାଢ଼ିଛନ୍ତି । ଅପେକ୍ଷା ଆଉ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମାତ୍ର । ଗଣତି ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଯିବ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବର ମୁଖିଆ କିଏ ହେବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର