PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଗାଡ଼ି ଫେରାଇବାକୁ କହି ଫସିଲା ଲୁଟେରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଏଲ୍‌ଏକ୍ସରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖିଲେ । ଯୋଗାଯୋଗ ହେଲା । ତେବେ ଟ୍ରାଏଲ୍‌ କରିବା ବାହାନାରେ ବାଇକ୍‌ ଲୁଟେିନଲେ । ହେଲେ ପରେ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ବାଇକ୍‌ ଫେରାଇବାକୁ କହି ଫସିଛନ୍ତି ଦୁଇ ଲୁଟେରା । ଟଙ୍କା ନେଇ ବାଇକ୍‌ ଫେରାଇବାକୁ ଆସଥିବିା ବେଳେ ଦୁଇ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ମାଡ଼ି ବସି କାବୁ କରିଛନ୍ତି ନିଜେ ଗାଡ଼ି ମାଲିକ । ଆଜି ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଛକରେ । ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ପୁଲିସ ଦୁଇ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଆସନ୍ତାକାଲି କୋର୍ଟ ଚାଲଣ କରାଯିବ ।

ଘଟଣାଟି ଏମିତି, ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲାର ରଜତ ପାତ୍ର ସିଆର୍‌ପି ଛକରେ ରହୁଛନ୍ତି । ୬ ମାସ ତଳେ ସେ ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ଏକ ନୂଆ ବାଇକ୍‌(ଓଡି୩୩ ୟୁ ୦୬୧୪) କିଣିଥିଲେ । ଉକ୍ତ ବାଇକ୍‌କୁ ବିକିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଓଏଲ୍‌ଏକ୍ସରେ ମାସେ ତଳେ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଥିଲେ । ୧ଲକ୍ଷ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବାଇକ୍‌ର ଦାମ ରଖଥିେିଲେ । ଦୁଇ ଲୁଟେରା ପୁରୀ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇ ତାଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ । ବାଇକ୍‌ ଦେଖିବା ପାଇଁ ୨୧ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କୁ ଡମଣା ଛକ କେଳୁଚରଣ ପାର୍କ ନିକଟକୁ ଡାକିଥିଲେ । ରଜତ ବାଇକ୍‌ ନେଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୭ଟାରେ ଯାଇଥିଲେ । ଟ୍ରାଏଲ କରିବା ବାହାନାରେ ଜଣେ ଲୁଟେରା ଗାଡ଼ି ଚଳାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ସହ ରଜତ ବାଇକ୍‌ ପଛରେ ବସିଥିଲେ । ପରେ ଦୁଇ ଲୁଟେରା ରଜତଙ୍କୁ ଠେଲି ତଳେ ପକାଇଦେଇ ବାଇକ୍‌ ନେଇ ପଳାଇଥିଲେ । ଏନେଇ ରଜତ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ରବିବାର ଲୁଟେରାମାନେ ରଜତଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ । ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଲେ, ବାଇକ୍‌ ଫେରାଇ ଦେବୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଟଙ୍କା ନେଇ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଛକକୁ ଆସିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ରଜତ ତାଙ୍କ କଥା ମୁତାବକ ଆଜି ସକାଳ ସାଢ଼େ ୧୦ଟା ବେଳେ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଛକରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ରଜତଙ୍କୁ ମଝିରେ ବସାଇ ଦୁଇ ଲୁଟେରା ଲୁଟ୍‌ ବାଇକ୍‌ ପାଖକୁ ନେଉଥିଲେ । ସୁଯୋଗ ଦେଖି ରଜତ ବାଇକ୍‌ ଚଳାଉଥିବା ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବେକକୁ ତଣ୍ଟିଆ ମାରିଥିଲେ । ଲୁଟେରା ଜଣକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍‌ ସହିତ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ । ରଜତ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଦୁଇ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ କାବୁ କରି ପୁଲିସର ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି ।