PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ହେଲା ଅମୁଲ ଓ ମଦର ଡାଏରୀ କ୍ଷୀର ଦାମ୍, ଲିଟର ପ୍ରତି ବଢିଲା ୨ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୩୯ ଜଣ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍‌ ନଦୀରେ ଖସିଲା, ୭ ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହେମଗିର ବ୍ଲକ, ଭାଙ୍ଗିଗଲା ୧୨ ଘର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସରକାର, ୭ଦିନ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ- ଏସଆରସି
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ନୟାଗଡ଼ର ୩୦ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ନିକଟରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା, ଧାମନଗର ଓ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ୩୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୫୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ମାଆ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଅକୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବର କହିଲେ ‘ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’, କିନ୍ତୁ ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଏଭଳି ଉତ୍ତର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯୋରଦାର କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ ଶନିବାର ବିଜେପିର ଆଇଟି ସେଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗର କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ପାଇଁ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା।  ପରିସ୍ଥିତି ଏଭଳି ହୋଇଗଲା ଯେ କେବଳ ଭାରତ ନୁହେଁ ବରଂ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡଓ୍ବାଇଡ୍ #MainBhiChowkidar ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଜାରି ରହିଛି। ବିଜେପି ପ୍ରାୟ ସବୁ ନେତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ ସହିତ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେଭଳି ବିଜେପିର ନେତା ଏମଜେ ଆକବର ମଧ୍ୟ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନିଂରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ଟ୍ବିଟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟ୍ବିଟ ପରେ ଜଣେ ବଲିଉଡ ଆକଟ୍ରେସ୍ ଏଭଳି କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଯାହାକୁ ନେଇ ଏମଜେ ଆକବରଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ  ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବର ନିଜର ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ବିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ ‘ ମୁଁ #MainBhiChowkidar କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଗର୍ବିତ ଅନୁଭବ କରୁଛି। ଜଣେ ନାଗରିକ ହିସାବରେ ଭାରତକୁ ଭଲ ପାଉଛି। ମୁଁ ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର, ମଇଳା, ଦାରିଦ୍ରତ୍ୟା ଓ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ହଟାଇବାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚେଷ୍ଟା କରିବି ଓ ଏକ ନୂଆ ଭାରତ ଗଠନ କରିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବି। ଯାହା ମଜବୁତ, ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ସମୃଦ୍ଧ ହେବ।’

ଆକବରଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ ପରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରେଣୁକା ସାହାନେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ବିଟ୍ ଉପରେ ରିପ୍ଲାଇ ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଯଦି ଆପଣ ଚୌକିଦାର ତେବେ କୌଣସି ମହିଳା ସୁରକ୍ଷିତ ନାହାଁନ୍ତି।’ ରେଣୁକା ସାହାନେ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗରେ ଲେଖିଛନ୍ତି  #[email protected] ର ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ  #Metoo ଅଭିଯାନରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବରଙ୍କୁ ବୈଦେଶିକ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଆକବରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ଯୌନଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଆକବରଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଗୁଡିକ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର