PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ବିଏମ୍‌ସିର ନୂଆ ବିଲ୍ଡିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭ ।୬(ବ୍ୟୁରୋ): ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ବିଏମ୍‌ସିର ନୂଆ ବିଲ୍ଡିଂ ଠିଆ ହେବ । ସତ୍ୟନଗର କାଳୀମନ୍ଦିର ଅପର ପାଶ୍ୱର୍ରେ ୧୧ତାଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଆକର୍ଷଣୀୟ କୋଠା ବିଏମ୍‌ସିର ନୂଆ ଠିକଣା ପାଲଟିବ । ଏଥିପାଇଁ ସରକାରୀ ଭାବେ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଏମ୍‌ସିର ନୂଆ ବିଲ୍ଡିଂ ସହ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ମିଶନର ପ୍ରକଳ୍ପ ଇଣ୍ଟେଲିଜେଣ୍ଟ ସିଟି ଅପରେସନ ସେଣ୍ଟର(ଆଇସିଓଏମ୍‌ସି) ତିଆରି ହେବ । ପ୍ରାୟ ୪ ଏକର ଜାଗାରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି । ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପକ୍ରିୟା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିଛି ବିଏମ୍‌ସି । ଏହି ଜାଗାକୁ ନିଜ ଅଧୀନକୁ ଆଣିବାକୁ ବିଏମ୍‌ସି ୨୦୧୭ ଜାନୁୟାରୀ ୧ ତାରିଖରେ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲା । ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ୨୦୧୮ ମେ ୩୦ତାରିଖରେ ଏହି ଜାଗା ବିଏମ୍‌ସିକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା ।
 

ଏହି ଜାଗା ବିଏମ୍‌ସି ଅଧୀନକୁ ଆସିବା ପରେ ବିଲ୍ଡିଂ ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋର୍‌ସୋରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଥିବା ୧୨ଟି ସରକାରୀ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସକୁ ଭଙ୍ଗାଯାଇଛି । ୪ଟି ୪ଆର୍‌ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସ ଓ ୮ଟି ୩ଆର୍‌ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସକୁ ଭଙ୍ଗାଯାଇଛି । ୧୨ଟି କ୍ୱାର୍ଟର୍ସ ସହ ଓଏଫଡିସିର କାଠ ଗୋଦାମକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ୟୁଆର୍‌ସି ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର ନେଇଛି । ୨୦୨୧ ଜୁନ୍‌ ୩ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି । ଏବେ ପ୍ରକଳ୍ପ ତିଆରି ପାଇଁ ମାଟି ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଛି । ବାଲି ଫିଲିଂ କାମ ବି ହେବ । ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଏହି ବିଲ୍ଡିଂର ନିର୍ମାଣ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିଃର ଯନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବିଶ୍ୱାଳ କହିଛନ୍ତି ।