PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ମଦ୍ୟପ କାର୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ବେପରୁଆ ଚାଳନା: ତିନି ଗାଡି଼କୁ ପିଟିଲେ, ୪ ଆହତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସଚିବାଳୟ ମାର୍ଗରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଣେ ମଦ୍ୟପ କାର୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ଆତଙ୍କ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବେପରୁଆ କାର୍‌ ଚଳାଇ ୩ଟି ଗାଡ଼ିକୁ ଲଗାତର ପିଟିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୪ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ଟି କାର୍‌ ଓ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଛି । ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚିଲା ବେଳକୁ କାର୍‌ ଚାଳକ ଲୋକଙ୍କୁ ନାଲିଆଖି ଦେଖାଇ ସେଠାରୁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ତେବେ କାର୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଶେଷଦେବ ଜେନା ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଧରି ପଚରାଉଚରା ଚଳାଇଛି । ଆହତ ୪ଜଣଙ୍କୁ ପୁଲିସ୍‌ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛି ।
ପୁଲିସ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସମୟ ରାତି ସାଢ଼େ ୮ଟା ହେବ । ଏଜି ଛକ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ରୁ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର କାର୍‌ (ଓଆର୦୨ଭି ୩୫୬୫) ଦ୍ରୁତଗତିରେ ସଚିବାଳୟ ମାର୍ଗ ଆଡେ ମାଡ଼ି ଚାଲିଥିଲା । କାର୍‌ ଚାଳକ ଜଣକ ପ୍ରଚୁର ମଦ୍ୟପାନ କରିଥିଲେ । ପାଖରେ ବସିଥିବା ସାଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ପିଇଥିଲେ । ଉକ୍ତ କାର୍‌ ସାମ୍ନାରେ ଯେଉଁ ଗାଡ଼ି ପଡିଲା, ତାକୁ ଧକ୍କା ଦେଉଥିଲା । ଏମିତି ଭାବେ ୨ଟି କାର ଓ ଗୋଟିଏ ବାଇକ୍‌ (ଓଆର୦୨ଏଏମ୍‌ ୨୫୦୨)କୁ ପିଟିଥିଲା । ଶେଷରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ସଚିବାଳୟ ଗେଟ୍‌-୩ ସାମ୍ନା ବାଉଁଶ ବ୍ୟାରିକେଡରେ କାର୍‌ ପିଟି ହୋଇ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା ।
ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଓ ପଥଚାରୀ କାରକୁ ଘେରି ଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ମଦ୍ୟପ ଚାଳକ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଓଲଟି ଗାଳି କରିଥିଲେ । ଧକ୍କା ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଗାଡ଼ି ଚାଳକଙ୍କୁ ଧମକାଇ ଥିଲେ । ଉକ୍ତ ରାସ୍ତାରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ୍‌ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚିବା ଦେଖି କାର୍‌ ଚାଳକ ଆଇଜି ପାର୍କ ପାଚେରିକୁ ଡେଇଁ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ପଡ଼ିଥିବା ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକୁ କ୍ରେନ୍‌ ଯୋଗେ ଥାନାକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି ।