PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଫଟାଟାଙ୍ଗର ଆଶ୍ରମ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ୫ମ ଟେଷ୍ଟ: ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଏବଂ ଜନି ବୈୟାରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ, ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ନିକଟ ଏକ ଭଡାଘରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ହେଲା କାଳ, ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଖେଳି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହାରିଯିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୫୫ଟି ନୂତନ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୯ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ନକଲି ମାଓବାଦୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇ ମାଗୁଥିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରୁ ବାପା ଓ ଝିଅ-ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ: କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ହେରାପଞ୍ଚମୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗି ରାଗ ଶୁଝାଇବେ ଅଭିମାନିନୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି, ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଛନ୍ତି ଲୁଟେରା; ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ କାର୍‌ ଲୁଟିଲେ, ୩ ଦିନରେ ୩ କାର୍‌ ଲୁଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧ା୬(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଛନ୍ତି କାର୍‌ ଲୁଟେରା । ପୁଣି ଜଣେ ଚାଳକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ଧୁକ ଲଗାଇ କାର୍‌ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପୁଲିସ ସନ୍ଦେହରେ ଗାଡ଼ି ଚାଳକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା ଚଳାଇଛି । ଗତ ୩ ଦିନ ଭିତରେ ରାଜଧାନୀରୁ ୩ଟି କାର୍‌ ଲୁଟ୍‌ ହେଲାଣି । କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଘଟଣାରେ କାର୍‌ ଜବତ କରିନାହିଁ ।

ମିଳିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ସୋମବାର ଜଣେ କାର୍‌ ଚାଳକ କଟକ ଲିଙ୍କ ରୋଡ୍‌ରେ ଚକାରେ ପମ୍ପ ଦେଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଆସି ତାଙ୍କୁ ପାହାଳ ଭଡ଼ାରେ ଯିବାକୁ କହିଥିଲା । ଚାଳକ ରାଜି ହୋଇ ତାଙ୍କୁ କାର୍‌ରେ ବସାଇଥିଲେ । ସେ ପାହାଳ ଅଡି ସୋ-ରୁମ୍‌ ନିକଟକୁ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଚାଳକ ତାଙ୍କୁ ବସାଇ ଆଣୁଥିବା ବେଳେ ପାହାଳ ଛକ ନିକଟରେ ପଛପଟୁ ଜଣେ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି କାର୍‌ ଆଗରେ ରଖି ଦେଇଥିଲେ । ଚାଳକ କିଛି ବୁଝିବା ପୂର୍ବରୁ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସିଥିବା ଦୁଇ ଯୁବକ ଓ କାର୍‌ରେ ବସି ବସିଥିବା ଯୁବକ ମିଶି ଚାଳକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ଧୁକ ଲଗାଇ କାର୍‌ ଚାବି ଛଡ଼ାଇଥିଲେ । ଲୁଟେରା ଗାଡ଼ି ନେଇ ପଳାଇବା ଦେଖି ଚାଳକ ମାଲିକଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରି ଜଣାଇଥିଲେ । କାର୍‌ ମାଲିକ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପୁଲିସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ୍‌କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ।

ପିସିଆର ପୁଲିସ ଓ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ପୁଲିସ ପାହାଳ ଅଡି ସୋ-ରୁମ୍‌ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଚାଳକଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ନମ୍ବରକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ସେ ଅଡି ସୋ-ରୁମ୍‌ ନିକଟରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୁଲିସ ଗାଡ଼ି ସେଠାରେ ଥୁଆ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପାଖକୁ ଆସୁ ନଥିଲେ । ୫ ମିନିଟ୍‌ ଭିତରେ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା କାର୍‌ ନଖରାପଟୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସି ପୁଲିସ ଗାଡ଼ିକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଡ଼େ ପଳାଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଲୁଟ୍‌ କାର୍‌ର ପିଛା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପତ୍ତା ପାଇ ନଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପରେ ଚାଳକ ଜଣଙ୍କ ଅଡି ସୋ-ରୁମ୍‌ ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିଥିଲେ । ପୁଲିସ କାର୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ନେଇ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା । ଏତେ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁଲିସ ଗାଡ଼ିକୁ ଦେଖି କାହିଁକି ଆସିଲେନି ବୋଲି ପୁଲିସ ଚାଳକଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ କରି ପଚରାଉଚରା ଚଳାଇଛି । ତଦନ୍ତରେ ବ୍ୟାଘାତ ଆଶଙ୍କାରେ ପୁଲିସ ଚାଳକ କିମ୍ବା ମାଲିକଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି କହୁନାହିଁ ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ରବିବାର ରାତିରେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ଜୟଦେବ ବାଟିକା ଛକରୁ ଅନୁରୂପ ଭାବେ ଏକ କାର୍‌ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଅନୁଗୁଳ ପାଲଲହଡ଼ାର ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ଦେହୁରୀ ଖଣ୍ଡଗିରି ଘାଟିକିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହି କାର୍‌ ଚାଳକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ । ରବିବାର ରାତି ସାଢ଼େ ୧୦ଟାବେଳେ ସେ ଏକ ଇନୋଭା କାର୍‌ ନେଇ ଜୟଦେବ ବାଟିକା ଦେଇ ଘାଟିକିଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିଲେ । ୩ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବାନ୍ଧି ପକାଇଥିଲେ । କାର ପଛରେ ତାଙ୍କୁ ବସାଇ କଟକ ଆଡ଼େ ଯାଉଥିଲେ । ଫୁଲନଖରା ନିକଟରେ ଲୁଟେରାମାନେ ପରିଶ୍ରା କରୁଥିବା ବେଳେ କୌଶଳ କରି ଦିଲ୍ଲୀପ ଖସି ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଲୁଟେରାମାନେ କାର୍‌ ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ଏନେଇ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ କାର୍‌ର ପତ୍ତା ପାଇନାହିଁ ।

ସେହିପରି ଲୁଟେରାମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ନୂଆପଲ୍ଲୀରୁ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ କାର୍‌ ସହ ଅପହରଣ କରି ନେଉଥିଲେ । ଆର୍‌ଟିଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଗାଡ଼ି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ଦେଖି ଲୁଟେରାମାନେ କାର୍‌ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର