PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ମୋଦିଙ୍କୁ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଓପନ ଲେଟର, ଉପହାରରେ ପଠାଇଲେ ଆଇନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୪: ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବଘେଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଖୋଲା ଚିଠି ଦେବା ସହ ଉପହାର ସ୍ବରୂପ ଏକ ଦର୍ପଣ ପଠାଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ଅର୍ଡରର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସଟ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦର୍ପଣ ଉପହାରସ୍ବରୂପ ପଠାଇଛି। ଏହାକୁ ଆପଣ ଲୋକକଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗରେ ଥିବା ନିଜ ବାସଭବନର ଏପରି ଜାଗାରେ ରଖିବେ ଯେଉଁ ବାଟ ଦେଇ ଅଧିକ ଥର ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବେ। ଫଳରେ ଦର୍ପଣରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାକୁ ବାରମ୍ବାର ଦେଖିବେ ଏବଂ ନିଜର ଅସଲ ଚେହେରାକୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ।

ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ହୋଇପାରେ ଆପଣ ଏହି ଆଇନାକୁ ବ୍ୟବହାର ନକରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭବନର କୌଣସି ଡଷ୍ଟବିନରେ ପକାଇ ଦେଇପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏଥିରୁ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିବେନି। ଏହି ଦେଶର ୧୨୫ କୋଟି ଜନସଂଖ୍ୟା ଦର୍ପଣକୁ ଏଭଳି ଏକ ଜାଗାରେ ରଖିବେ ଯେଉଁ ବାଟ ଦେଇ ଆପଣ ନିୟମିତ ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବେ। ଏହି ଦେଶର ୧୨୫ କୋଟି  ନାଗରିକ ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦର୍ପଣ ଦେଖାଇବେ। ଆପଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ତ ମୋଦି ଜୀ? ଆପଣଙ୍କୁ ମୋଦିଜୀ କହିପାରିବି ତ? କାରଣ ଆପଣ ଏତେ ସବୁ ନାଁ ଦେଖିଛି ଲୋକ ଭମ୍ରିତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ନାମରେ ଡାକିବି? ଚା’ବାଲା, ଫକିର, ପ୍ରଧାନ ସେବକ, ଚୌକିଦାର, ସାହେବ କିମ୍ବା ଆଉ କେତେ ନା ସବୁ ରହିଛି।

ଆପଣ ଭାରତ ଏଭଳି ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହାଙ୍କର ଅନେକ ଚେହେରା। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ ଚେହେରାକୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ? ଲୋକ ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ। ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ଅଛି କି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ? ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ମିଛର ଏକ ମୁଖା ପିନ୍ଧି ଜନତାଙ୍କ ଭିତରକୁ ଆସିଲେ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆଇନା ଉପହାର ସ୍ବରୂପ ପଠାଉଛି ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ବଘେଲ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର