PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ; ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ହେବେ ନାହିଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜନୀତିରେ ସାମିଲ ଥିବା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଛନ୍ତି। ମୋଦୀ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଆଉ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ ବାବା କହିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ଏଥିରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛି କି, ରାଜନୀତି କରିବା ବାଲା ଲୋକ ଏମିତି ବାବାଙ୍କ ପ୍ରତି କେବେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥାଏ।

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଶିବରାଜ ସରକାର ସମୟରେ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ରହି ସାରିଛନ୍ତି। ପରେ ସେ ବିଜେପି ଛାଡ଼ି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୮ରେ ବି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୈାହାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କହିଥିଲେ।

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ପ୍ରଚାର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବା କରିବେ। ବାବା କହିବାନୁସାରେ, ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କୁ ସାଧୁ ସନ୍ଥମାନେ ପୂରା ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ଭୋପାଲରୁ ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବେ। କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବାଙ୍କ ଦାବି ରହିଛି କି, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଲୋକସଭାର ୧୫ଟି ଆସନ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସର ଜିତ୍ ହେବ। ଯଦି ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ସହମତ ହେବେ ତେବେ ସବୁ ସନ୍ଥ ତାଙ୍କର ନାମାଙ୍କନ ଭରିବା ପାଇଁ ଯିବୁ। ପୁରା ସନ୍ଥ ସମାଜ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ବି କରିବେ। ମାତ୍ର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବାବାଙ୍କ ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀକୁ ବିଜେପି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନି।

ବିଜେପି ପ୍ରବକ୍ତା ରଜନୀଶ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି, ଠିକାରେ ରାଜନୀତି କରୁଥିବା ଏମିତି ବାବାଙ୍କୁ ନା କେବଳ ରାଜନୀତିର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ଖରାପ କରୁଛନ୍ତି ବରଂ ଅଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରମ୍ପରାର ବି ନ​‌ଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟର ଜ୍ଞାତା ନୁହେଁ ବରଂ ଖେଳିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ଏମିତି ବାବାଙ୍କୁ ସମାଜରେ କେହି ବି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ     ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର