PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ଦିଳ୍ଲୀରେ ଆପ୍ ସହ ମେଣ୍ଟ ନ ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ: ଅଜୟ ମାକେନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩।୪: ଆମ୍ ଆଦମି ପାର୍ଟି ସହ ମେଣ୍ଟ ନ ହେଲେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀର ପୁର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଅଜୟ ମାକେନ୍ କହିଛନ୍ତି।

ଯଦି ଦିଳ୍ଲୀରେ ଆପ୍ ସହ ମେଣ୍ଟ ନ କରାଯାଏ ତେବେ ସାତଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଲାଗି କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ନାମ ଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତୃତ୍ବ କହିବାରୁ ଅଜୟ ମାକେନ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପୂର୍ବରୁ ଅଜୟ ମାକେନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଆସନରୁ ସେ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ନ କଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆପ୍ ସହ ମେଣ୍ଟକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ। ମାକେନ୍ ଦୁଇ ଥର ଲୋକସଭାରେ ଦିଳ୍ଲୀର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିଛନ୍ତି।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଆପ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ଚଲାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ନି​ଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିନାହାନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରୁ ନାହିଁ ବୋଲି ଆପ୍ ଦର୍ଶାଉଛି। ଅଜୟ ମାକେନ ମେଣ୍ଟକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତ ଅନ୍ୟ କଥା​‌ କହୁଛନ୍ତି।  

ଆସନ ବୁଜାମୁଣା ହିଁ କଂଗ୍ରେସ-ଆପ୍ ମେଣ୍ଟର ନ ହେବାର କାରଣ। କଂଗ୍ରେସ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୩ଟି ଆସନ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ଆପକୁ ହରିୟାଣାରେ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବରେ ଆଦୈା ଆସନ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହିଁ।