PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପଚରାପଚରି ପାଇଁ ଆଉ ଥରେ ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇ ପାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ , ୧୮ ଜୁନ୍‌ରେ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ ବୟାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରୋଫେଟ୍‌ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିବାଦିତ ଟିପ୍ପଣୀ କରିବା ମାମଲାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି)ର ନିଲମ୍ୱିତ ନେତା ନୂପୂର ଶର୍ମାଙ୍କର ମୁସ୍କିଲ ବଢ଼ିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନୂପୁରଙ୍କୁ ପଚରାପଚରି ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ନୋଟିସ୍ ପଠାଇପାରେ। ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍‌ଆଇଆର ରୁଜୁ ହେବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ୪୧ଏ ଅନୁସାରେ ତଦନ୍ତରେ ସାମିଲ ହେବାର ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇ ଥିଲା। ଏହାପରେ ପୁଲିସ ୧୮ଜୁନ୍‌ ୨୦୨୨ରେ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବୟାନ ବି ରୁଜୁ କରିଥିଲା।

ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପ୍ରୋଫେଟ୍‌ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦିତ ଟିପ୍ପଣୀ ମାମଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର କଡ଼ା ତାଗିଦ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦେଶକୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ୍‌। ବିଚାରପତି ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ଓ ବିଚାରପତି ଜେ.ବି.ପାର୍ଦିୱାଲାଙ୍କ ଅବକାଶକାଳୀନ ପୀଠ ଏହି କଡ଼ା ଟିପ୍ପଣୀ ସହ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କର ଏହି ପିଟିସନକୁ ମଧ୍ୟ ଖାରଜ କରି ଦେଇଛନ୍ତି , ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସାରା ଦେଶରେ ନିଜ ବିପକ୍ଷରେ ରୁଜୁ ମୋକଦମାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ।

ବିଚାରପତି ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତଙ୍କର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏହି ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି କି , ଏକ ଟିଭି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବେଳେ ପ୍ରୋଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇ ଥିବା ବିବାଦିତ ଟିପ୍ପଣୀରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଦଙ୍ଗା ଓ ହିଂସାତ୍ମକ ଘଟଣା ଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦେଶକୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ୍‌ ।