PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ , ପଶ୍ଚିମ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଛୁରାମାଡ଼ , ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍‌କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା । ସହାରନପୁରରୁ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କଲା ଗିରଫ । ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ବଡ଼ ହମଲା କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ
  • ||
  • କୋଏମ୍ବାଟୁର : ବେଙ୍ଗାଲୁରରୁ ମାଳଦ୍ୱୀପର ମାଲେ ଯାଉଥିବା ଗୋ ଫାଷ୍ଟ ବିମାନର ଜରୁରୀ ଅବତରଣ, ୯୨ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାତି ଗଲା ଇଞ୍ଜିନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର : ଉଦୟପୁର କହ୍ନୈୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ କଥିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ମୁସ୍ଲିମ୍ ଖାନକୁ ଗିରଫ କଲା ଏଏନଆଇ
  • ||
  • ଅନନ୍ତନାଗ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତାଗରେ ପୁଲିସ୍ ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମଳିତ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକ ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏହି ଦଳ ଦୁଇଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷୀକ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଉଦାରଶକ୍ତି’ରେ ଭାଗ ନେବେ
  • ||
  • ମୋହନା : ସଂଗଠନ ଛାଡ଼ିଥିବା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପରିଚ୍ଛାକୁ ଗିରଫ କଲା ଅଡ଼ବା ପୋଲିସ, ଥାନାରେ ରହିଛି ୭ ମାମଲା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ଖୁଣ୍ଟବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଟୋଲ ପ୍ଲାଜା ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୨୦ଆହତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ଡେନିମ୍‌

ଡେନିମ୍‌ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କେବେ ପୁରୁଣା ହୁଏନାହିଁ, ବରଂ ଏଥିରେ ନୂଆ ନୂଆ ଏକ୍ସପେରିମେଣ୍ଟ ଚାଲୁଥାଏ । ଏ ସିଜନ୍‌ରେ ବି ଡେନିମ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ର ବେଶ ଚାହିଦା ରହିଛି । ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ୟାଟର୍ନ, ପ୍ରିଣ୍ଟ ଓ କଟ୍‌ ଆସିଛି । ଲିଲି ପ୍ରିଣ୍ଟ, ଫର୍‌ କଲର୍‌ ସହିତ ଟପ୍‌ ଷ୍ଟିଚ୍‌ଡ ଜ୍ୟାଜେଟ୍‌ ଏବେ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇଛି । ଡେନିମ୍‌ରେ ଲିଲି ପ୍ରିଣ୍ଟ ଯେକୌଣସି ଜ୍ୟାକେଟ୍‌କୁ ଟ୍ରେଣ୍ଡି ଲୁକ୍‌ ଦିଏ । ବ୍ଲାକ୍‌ ଲୁକ୍‌ ସହିତ ଏହା ବେଶ ଭଲ ଦିଶିବ । ଫର୍‌ କଲର୍‌ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ଫକ୍ସରେ ମେଟାଲିକ୍‌ ଜିପର୍‌ ଏବଂ ସ୍ଲିଭ୍‌ର ପଛ ପ୍ୟାନେଲ୍‌ରେ ବିଭିନ୍ନ ଫିଚର୍‌ ଥାଏ । କଲେଜର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ ଆଦି ପାଇଁ ଏହି ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ ଭଲ ଚଏସ୍‌ ହେବ । ସେହିପରି ସଲିଡ୍‌ ଡେନିମ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ୍‌କୁ ଡ୍ରେସ୍‌, ଟି-ସାର୍ଟ, ଜିନ୍ସ ସହିତ ମ୍ୟାଚ୍‌ କରି ପିନ୍ଧିପାରିବେ । ଲମ୍ବା ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ସବୁ ସାଇଜ୍‌ର ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁଟ୍‌ କରବି । କ୍ରପ୍‌ଡ ବ୍ଲାକ୍‌ କମ୍ବିା ବ୍ଲୁ ଡେନମି୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ଯଦି ଟପ୍‌ ଷ୍ଟିଚ୍‌ ହେବ, ତେବେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦିଶିବ । ଏହା ବ୍ରାଇଟ୍‌ ଓ ରଙ୍ଗୀନ ଫ୍ଲାୱାର୍‌ ପ୍ରିଣ୍ଟ କିମ୍ବା ଷ୍ଟ୍ରାଇପ୍‌ ସହିତ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରେ ।