PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବଡ଼ଭାଇ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ଦେଇ ଆର୍ମିରେ କରିଥିଲେ ଚାକିରୀ, ଅବସର ପରେ ବନ୍ଧାହେଲେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ୨ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମିଳୁନି ନିଖୋଜ ପିହୁର ପତ୍ତା, ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କଟକ : ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନରଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଟକ : ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଶାହ-ନବୀନ-ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ପ୍ରଜାତନ୍ତ୍ରର ସ୍ଵନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲେ ତିନି ନେତା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ନାହିଁ ଟିକା ଅଭାବ, ଗାଁ ଗାଁରେ ଟିକାକରଣ ଉପରେ ଦିଆଯାଉଛି ଗୁରୁତ୍ଵ : ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||

ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା 

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :  କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ଚକମା ଖବର ପରି , ପୁଣି ଏକ ଚକମା ଦେଇଛି ବିଜେପି । ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ଘୋଷଣା ପରେ ପରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ ନିଜକୁ ସରକାରରୁ ବାହାରେ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଏମିତି ମନେକରାଯାଉ ଥିଲା କି ଫଡନବିସ୍‌ ମହାନ ହୃଦୟର ପରିଚୟ ଦେଇଛନ୍ତି , ଆଉ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏବେ ଭିନ୍ନ ଖବର ଆସିଛି ।

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ , ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ସରକାରରୁ ବାହାରେ ରହିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ବିଜେପି ହାଇକମାଣ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ । କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ତାଙ୍କୁ ସିନ୍ଦେ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ରାଜି କରାଗଲା । ଏବେ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା  ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ କି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନୂଆ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ବୁଧବାର ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସିଏମ୍‌ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ କୁହାଯାଉ ଥିଲା କି, ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ ହିଁ ରାଜ୍ୟର ଆଗାମୀ ମୁଖିଆ ହେବେ , ହେଲେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଫଡନବିସ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ କନଫ୍ରେନ୍ସରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି କି, ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହିଁ ପ୍ରଦେଶର ନୂଆ ସିଏମ୍‌ ହେବେ। ଘୋଷଣା ହେଲା କି ସିନ୍ଦେ ଆଜି ହିଁ ସିଏମ୍‌ ପଦର ଶପଥ ନେବେ । ଫଡନବିସ୍‌ ଏହା ବି କହିଥିଲେ କି ସେ ସିନ୍ଦେ ସରକାରକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ , କିନ୍ତୁ ସରକାରରେ ସାମିଲ ହେବେ ନାହିଁ ।