PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାୟାବିନୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ମାମଲା: ପୁଣି ହାଜର ହେଲେ ଠିକାଦାର, ପଦାକୁ ଆସିଲା ରଣଜୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ମହୋତ୍ସବ ‘ଅକ୍ଷର’, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶୀତ ସାମାନ୍ୟ କମିବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ କାଁ ଭାଁ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ୮ଟି ସ୍ଥାନରେ ରାତି ତାପମାତ୍ରା ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ
  • ||

ମିଶ୍ରି ସହ ଜଡିତ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ, ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେବ ଦୂର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୧୦: ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ମିଶ୍ରିର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି । ତେଣୁ, ଏହା ଇଶ୍ୱରଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଭୋଗ ଲଗାଇଯାଇଥାଏ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ। ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇଥାଏ । ଏଥି ସହିତ, ଏହା ସହ ଜଡିତ କିଛି ଉପାୟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ହୋଇଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମିଶ୍ରି ସହ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ ବିଷୟରେ…

ଚାକିରି ପାଇବା ପାଇଁ :

ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି ପାଇବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମିଶ୍ରି ସହିତ ଜଡିତ ଉପାୟ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ବୁଧବାର ଦିନ ମିଶ୍ରି ଏବଂ କର୍ପୂର ଦାନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏକ କର୍ପୂର ଜାଳି ସେଥିରେ କିଛି ମିଶ୍ରି ପକାନ୍ତୁ । ଏହା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୂର କରିଥାଏ।

ଖାଇବା ପରେ ଖାଆନ୍ତୁ ମିଶ୍ରି :

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଭୋଜନ ପରେ ମିଶ୍ରି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଶୁକ୍ରଙ୍କ ଦଶାରେ ସୁଧାର ଆସିଥାଏ । ଶୁକ୍ରଙ୍କ ସଠିକ୍ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ, ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ଆସିଥାଏ । ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ । ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇ ଘରେ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ।

ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଲଗାନ୍ତୁ ମିଶ୍ରି ଭୋଗ :

ଧନର ଦେବୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ମିଶ୍ରି ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ। ତେଣୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ପୂଜା ପରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ମିଶ୍ରି ଭୋଗ ଲଗାଇ ଘରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରସାଦ ଭାବରେ ବଣ୍ଟନ କରନ୍ତୁ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଅନ୍ନ ଏବଂ ଧନର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ ।

ରାହୁ ପ୍ରଭାବ ଦୂର ହୋଇଥାଏ :

ମିଶ୍ରି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କୁଣ୍ଡଳୀରେ ରାହୁଙ୍କ ପ୍ରଭାବ କମିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ବୁଧ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ ହୋଇଥାଏ ।