PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେବି କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୨୦୨୨-୨୩ ବଜେଟ୍‌ : ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ୨୭,୩୨୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଆବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : କୋର୍ଟ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ କଟକରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଋଷ ସେନାର ରୋଗୀଣା କୁକୁରକୁ ଦେଖାରଖା କଲେ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନ୍ୟ; ଏବେ ଋଷ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାମ କରୁଛି ମ୍ୟାକ୍ସ

Image Courtesy : Live HIndustan

କିଭ୍,୨୨/୦୫: କୁହାଯାଏ କୁକୁରମାନେ ବିଶ୍ବସ୍ଥ। ଯେଉଁମାନେ କୁକୁର ପ୍ରେମୀ, ସେମାନେ ଏହାକୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିଥିବେ। କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ, ଯଦି କୁକୁରକୁ ଅସହାୟ ଛାଡିଦିଆଯାଏ, ତେବେ ଯେଉଁ କୁକୁର ତୁମର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ଥିଲା, ସେ ବି ଶତୃଠାରୁ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ହୋଇପାରେ। ଯୁଦ୍ଧ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ୟୁକ୍ରେନରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଋଷର ସେନା କୁକୁର ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁକ୍ରେନ ସେନା ହାତକୁ ଆସିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଋଷ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୟୁକ୍ରେନ ସେନାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି। ୟୁକ୍ରେନ ସେନା ସେହି ଋଷିଆ କୁକୁରକୁ ନିଜେ ଋଷ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ତିନି ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବେଲଜିୟମ ମଲିନୋଇସ୍ ପ୍ରଜାତିର କୁକୁର ମ୍ୟାକ୍ସକୁ ଋଷର ସୌନିକମାନେ ଏକ ଗାଁରୁ ଫେରିବା ସମୟରେ ସେଠାରେ ଛାଡିଆସିଥିଲେ। ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିବାବେଳେ ମ୍ୟାକ୍ସ ବହୁତ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲା କିନ୍ତୁ ମରି ନଥିଲା। ମ୍ୟାକ୍ସ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ସେହି ଗାଁରେ ରହିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନିକମାନେ ସେହି ଗାଁକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେମାନେ ମ୍ୟାକ୍ସଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଏବଂ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଏହା ଋଷ ସେନାବାହିନୀର କୁକୁର ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ।

ୟୁକ୍ରେନ ସୈନିକମାନେ ମ୍ୟାକ୍ସର ଯତ୍ନ ନେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ତାର ଉଚିତ୍‌ ସେବା କରିଥିଲେ। ମ୍ୟାକ୍ସ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନିକମାନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସେ କାମ କରୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଋଷ ଦ୍ୱାରା ଲଗାଯାଇଥିବା ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନିକମାନେ ମ୍ୟାକ୍ସକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଋଷର ସେନାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ମ୍ୟାକ୍ସକୁ ମୌଳିକ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନିକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଉଛନ୍ତି। ମ୍ୟାକ୍ସ କେବଳ ଋଷୀୟ ସୈନିକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନିଜ ମତକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଇ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନିକମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁଛି। ମ୍ୟାକ୍ସ ବେକରେ ଋଷ ସେନାର କଲର ଅଛି, କିନ୍ତୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନ୍ୟବାହିନୀରେ କାମ କରୁଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର