PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଧାର୍ମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୫ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର…
  • ||
  • HSRP ମାମଲା : ୧,୨,୩ ଏବଂ ୪ ନମ୍ଵର ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ମାସ ସମୟ ସୀମା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ କୁଲତା ସମାଜର ଧର୍ମଶାଳା, ସୁନାମୁହିଁରେ ୧ ଏକର ଜାଗା ଓ ୩ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ମୈଦଲପୁର : ବନ୍ଧୁକ ମରାମତି ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟି ୪ ଆହତ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ପରିଚୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରେଢ଼ାଖୋଲ : ଔଷଧ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଧକ୍କାରେ ୪ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଚୂରମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ATM ଭିତରେ ପଶିଲା ନାଗ, ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସ୍ନେକ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସାମୁଦ୍ରିକ ବାୟୁ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାତ୍ରି ତାପମାତ୍ରା ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ନାରାୟଣପାଟଣା : ଝାଙ୍କିରିକାରିଲି ଗାଁ ପାହାଡ଼ରେ ମାତିଛି ମହାବଳ, ପୁଣି ଏକ ଛେଳିକୁ ମାରି ଖାଇଲା ବାଘ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଧାନ ଖଳାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ବର୍ଷକର ଅମଳ ଫସଲ
  • ||

ଚାଳକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ହାଇୱା ଲୁଟ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ,୨୩ା୧(ଆପ୍ର): ମାତିଛନ୍ତି ହାଇୱେ ଲୁଟେରା । ରାଜପଥରେ ବିଭିନ୍ନ ଗାଡି ଓ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଟଙ୍କା, ସୁନାଗହଣା ଲୁଟ୍‌ କରିବା ପରେ ଏଥର ସିଧାସଳଖ ଗାଡି ଲୁଟିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ପଞ୍ଚୁପଟି ନିକଟ ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଏକ ହାଇୱାକୁ ଲୁଟେରାମାନେ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । ଲୁଟେରାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ହାଇୱା ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।
ପୁଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶଯେ, ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କନ୍ତୋର ଗ୍ରାମର ସଂଜୟ ଦେହୁରୀ (୩୧) ନାଲ୍‌କୋ କୁଲାଡ଼ ନିବାସୀ ଶ୍ୱେତ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ଦଶଚକିଆ ହାଇୱା (ନଂ. ଓଆର୍‌ ୧୯ ଇ ୦୯୮୧)ରେ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି । ସଂଜୟ ମଙ୍ଗଳବାର ସେ ହାଇୱାରେ ନାଲ୍‌କୋରୁ ଫ୍ଲାଏଆସ୍‌ (ପାଉଁଶଗୁଣ୍ଡ) ବୋଝେଇ କରି ଡୁବୁରୀ ଆସୁଥିଲେ । ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ନିକଟ ପଞ୍ଚୁପଟିସ୍ଥିତ ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଥିବା ଏକ ଢାବାରେ ଗାଡିକୁ ରଖି ଖାଇଥିଲେ । ଖାଇସାରିବା ଗାଡି ଭିତରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଉଥିବା ³ବଳେ ତିନିଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପହଞ୍ଚି ସଂଜୟଙ୍କୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଭୟଭୀତ କରାଇ ତାଙ୍କ ସହ ହାଇୱାକୁ ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ । ଲୁଟେରାମାନେ କୋରିଆଁ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ନିକାଞ୍ଚନ ସ୍ଥାନରେ ସଂଜୟଙ୍କୁ ଲୁହାରଡ୍‌ରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ତାଙ୍କପାଖରେ ଥିବା ଟଙ୍କାପଇସା ଓ ମୋବାଇଲ୍‌ ଲୁଟି ନେଇ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ରାତି ୧୨ ଟାରୁ ୧ଟା ମଧ୍ୟରେ ଘଟିଛି । ରାତିତମାମ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ସଂଜୟ ଛଟପଟ ହେଉଥିଲେ । ବୁଧବାର ଭୋର୍‌ ସମୟରେ କିଛି ପଥଚାରୀ ସଂଜୟଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଢେଙ୍କାନାଳ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି । ଖବରପାଇ ଗାଡିର ମାଲିକ ଶ୍ରୀ ସ୍ୱାଇଁ ସଦର ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଲିଖିତ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏତଲାକୁ ଭିତ୍ତି କରି ପୁଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ତନାଘନା ଚାଲିଥିବା ସଦର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମଳୟ ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।