PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ : ଆଠଗଡ ଅଂଶୁପା ହ୍ରଦ ନିକଟରୁ କାରରୁ ୧୩୫୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ତିଗିରିଆ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର, ରାତ୍ରି ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରେଲୱେ ଜଙ୍କସନରୁ ୨୫ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପୁତୁରାର ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଖୁଡ଼ୀ ଗୁରୁତର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ନଗସପୁର ବଜାରରେ ସିରିଜ୍ ଲୁଟ୍, ୧୬ଟି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ପୁଣି ଝଟକା: ଏଫଏଟିଏଫର ଗ୍ରେ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିବ ପାକିସ୍ତାନ

source:www.youtube.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଚାରିପଟୁ ଫସିଥିବା ପାକିସ୍ତାନକୁ ପୁଣି ଆଉ ଏକ ଝଟକା ଲାଗିଛି । ପ୍ୟାରିସରେ ହୋଇଥିବା ଫାଇନାନ୍ସସିଆଲ ଆକ୍ସନ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ(FATF)ର ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଗ୍ରେ ଲିଷ୍ଟରେ ରହିବ । ଅର୍ଥାତ୍ ହାଫିଜ୍ ସଇଦର ଜମାନ୍-ଉଦ୍-ଦାୱା ଉପରେ ବ୍ଯାନ୍ ଲଗାଇ ପାକିସ୍ତାନ ଗ୍ରେ ଲିଷ୍ଟରୁ ବାହାରି ଆସିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ମଧ୍ଯ ସେ ବିଫଳ ହେଲା ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ । FATFରୁ ମିଳିଥିବା ଏହି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ପାଇଁ । ପାକିସ୍ତାନର ରୋଟିଂ ରିଭ୍ଯୁ ପୁଣି ଜୁନ୍ ଓ ଅକ୍ଟୋବରରେ କରାଯିବ । FATF ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଯେ ସେ ଯେମିତି ଆତଙ୍କବାଦୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆକ୍ସନ ନେବାର ଟାଇମଲାଇନକୁ ଭୁଲିନଯାଉ, ନଚେତ୍ ତାକୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । କହିରଖୁଛୁ ଭାରତ ତରଫରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବ୍ଲାକ୍ ଲିଷ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଥିଲା ତେବେ ଏହା ସଫଳ ହେଲାନାହିଁ ।

FATF ତରଫରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ତାଗିଦ୍ ମଧ୍ଯ କରାଯାଇଛି ଯେ ତାକୁ ଯେତିକି ସମୟ ମିଳିଛି ସେହି ସମୟ ମଧ୍ଯରେ ନିଜ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରା କରିବା ପାଇଁ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଏହି ସଂସ୍ଥା ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢେଇ କରୁଥିବା ଦେଶକୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ଯ ମଧ୍ଯ କରିଥାଏ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର