PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଧାର୍ମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୫ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର…
  • ||
  • HSRP ମାମଲା : ୧,୨,୩ ଏବଂ ୪ ନମ୍ଵର ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ମାସ ସମୟ ସୀମା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ କୁଲତା ସମାଜର ଧର୍ମଶାଳା, ସୁନାମୁହିଁରେ ୧ ଏକର ଜାଗା ଓ ୩ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ମୈଦଲପୁର : ବନ୍ଧୁକ ମରାମତି ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟି ୪ ଆହତ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ପରିଚୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରେଢ଼ାଖୋଲ : ଔଷଧ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଧକ୍କାରେ ୪ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଚୂରମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ATM ଭିତରେ ପଶିଲା ନାଗ, ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସ୍ନେକ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସାମୁଦ୍ରିକ ବାୟୁ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାତ୍ରି ତାପମାତ୍ରା ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ନାରାୟଣପାଟଣା : ଝାଙ୍କିରିକାରିଲି ଗାଁ ପାହାଡ଼ରେ ମାତିଛି ମହାବଳ, ପୁଣି ଏକ ଛେଳିକୁ ମାରି ଖାଇଲା ବାଘ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଧାନ ଖଳାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ବର୍ଷକର ଅମଳ ଫସଲ
  • ||

ଫିଲ୍ମ ‘କୋକୋଲି’ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): କାଇନେଟିକ୍ସ ଆଣ୍ଡ୍‌ ରାଗ ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ଦ ନେକେଡ ଆଇ ପ୍ରଯୋଜିତ ଫିିଚର ଫିଲ୍ମ ‘କୋକୋଲି’ର ଆଜି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଗୁରୁ କେଳୁଚରଣ ମହାପାତ୍ର ଓଡ଼ିଶୀ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ଉତ୍କଳ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସିନେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସ୍ନେହାଶିଷ ଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ‘କୋକୋଲି’-ଫିସ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ୱାଟର୍‌ । ଏଥିରେ କୋକଲି ମାଛ ନୁହେଁ ବରଂ ସେହି ନାମରେ ଏକ ଚରିତ୍ର ଚିତ୍ରଣ କରାଯାଇ ଜଣେ ଝିଅ, ମା’, ପ୍ରେମୀ, ପରିବାର, ପରିବେଶ ସନ୍ତୁଳନର କଥାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ସମୁଦ୍ର ମାଡ଼ି ଆସିବାର ଭୟକୁ ବି ଦେଖାଯାଇଛି । ଜଳ ଭିତରେ ଜୀବନ ଜିଉଁଥିବା ନୋଳିଆମାନଙ୍କ ଜୀବନୀ ଶୈଳୀକୁ ଅତି ପାଖରୁ ଦେଖାଯାଇଛି । ପୂରା କାହାଣୀ, ଚିତ୍ରନାଟ୍ୟ ସାଙ୍ଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ବର୍ଣ୍ଣନା ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଛି । କଳାକାରମାନଙ୍କ ଅଭିନୟ ବି ଅତି ଚମତ୍କାର ହୋଇଛି । ତୃପ୍ତି ଦାସଙ୍କ କଣ୍ଠରେ ଗୀତଟି ଶ୍ରୁତି ମଧୁର ହୋଇଛି । ୧୨୩.୧୦ ମିନିଟ୍‌ ଅବଧିର ଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଗାର୍ଗୀ ମହାନ୍ତି, ଲିଙ୍କନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଭାସ୍ୱତୀ ବସୁ, ଧରିତ୍ରୀ ଖଣ୍ଡୁଆଳ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । କାହାଣୀ ସ୍ନେହାଶିଷ ଦାସ, ସମ୍ପାଦନା ପ୍ରଶାନ୍ତ ନାଏକ, କ୍ୟାମେରା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ବ୍ୟାକ୍‌ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ନଳିନୀକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଶବ୍ଦ ସରୋଜ ରାଉଳ, କ୍ୟାମେରା ନନ୍‌ ଫିକ୍ସନ୍‌ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ସାହୁ, ଆସୋସିଏଟ୍‌ସ ଗୀତା ଦାଶ, ସ୍ୱସ୍ତିକା ପଣ୍ଡା ଏବଂ କଲରିଷ୍ଟ ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରକାଶ ଦାସ ବିଶେଷ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଉତ୍ସବରେ ସମସ୍ତ କଳାକାର ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।