PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ସାଥିରେ ନେଲେନି ବୋଲି… ଦୁଇ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ କଲା ମଦ୍ୟପ ଯୁବକ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଜୁନାଗଡ଼,୨୪/୦୬: ଏକାଠି ମିଳିମିଶି ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ତିନି ବନ୍ଧୁ । ହେଲେ ମଦୁଆ ବନ୍ଧୁର ବ୍ୟବହାରରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ତା’ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଗୁରୁବାର ଦୁଇ ବନ୍ଧୁକୁ ଏସିଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି ମଦ୍ୟପ ଯୁବକ । ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ରେ ୨ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି । ଏସିଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ ଭଳି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣାକୁ ନେଇ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୁନାଗଡ଼ ଥାନାଞ୍ଚଳରେ ତୀବ୍ର ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ପୁଲିସର ସୂଚନାମତେ, ଜୁନାଗଡ଼ ସହରର ଗୋତିପଡ଼ାରେ ଶାନ୍ତନୁ ବିଶି, ନୀଳାମ୍ବର ମାଝୀ ଓ ମୋହନଲାଲ ବିଶି ପୂର୍ବରୁ ସାଙ୍ଗହୋଇ କାମ କରୁଥିଲେ । ଶାନ୍ତନୁ ମଦ ପିଉଥିବା ଯୋଗୁଁ ନୀଳାମ୍ବର ଓ ମୋହନଲାଲ ତାକୁ ଆଉ ସାଥିରେ କାମକୁ ନେଉ ନଥିଲେ । ବୁଧବାର ଶାନ୍ତନୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଭେଟିବା ପରେ କଳି କରିଥିଲା । ତାକୁ କାହିଁକି ସାଙ୍ଗରେ କାମକୁ ନେଉ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ସେମାନଙ୍କ ସହ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିଥିଲା । ଧୀରେ ଧୀରେ ସ୍ଥିତି ଉଗ୍ର ରୂପ ଧାରଣ କରିଥିଲା ଏବଂ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହାଇ ଶାନ୍ତନୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ କରିଥିଲା ।

ହନଲାଲର ମୁହଁ, ହାତ ଓ ଗୋଡ଼ରେ ଏସିଡ୍‌ ପଡ଼ି ପୋଡ଼ି ଯାଇଥିବାବେଳେ ନୀଳାମ୍ବରର ପିଠିରେ ଓ ହାତରେ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ କ୍ଷତାକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଉଭୟେ ଜୁନାଗଡ଼ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଏସ୍‌ଆଇ ସାନୁ ଖାଲକା ମାମଲା ରୁଜୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶାନ୍ତନୁ ବିଶିଙ୍କୁ ଆଜି ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି ।