PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ଓସ୍ତପଡ଼ାରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି: ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲେ, ପୁଅ ଓ ନାତିକୁ କବାଟ କିଳିଲେ, ସୁନାଗହଣା ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ବାରଙ୍ଗ,୧୦ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ, ଆପ୍ର): ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଓସ୍ତପଡ଼ା ଗ୍ରାମରୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ହୋଇଛି । ଡକାୟତମାନେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିବା ସହ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ନାତିଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇ ୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଓ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ପାଇ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ପୁଲିସ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସହ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡକାୟତଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୁରାକ୍‌ ପାଇନାହିଁ ।
ମିଳିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଓସ୍ତପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ନାରୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘର ଲୋକେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଖାଇପିଇ ଶୋଇଥିଲେ । ନାରୁଙ୍କ ମା’ ତିଳୋତମା ପ୍ରଧାନ (୭୫) ଗୋଟିଏ ଘରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ନାରୁ ଓ ପୁଅ ଅନ୍ୟ ଏକ ଘରେ ଶୋଇଥିଲେ । ନାରୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏକ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଗତକାଲି ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏବେଳେ ୩ ଜଣ ମୁଖାପିନ୍ଧା ଡକାୟତ ଗ୍ରୀଲ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଘର ଭିତରେ ପଶିଥିଲେ । ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ନାରୁ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଶୋଇଥିବା ଘରର କବାଟ ବାହାରପଟରୁ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ । ତିଳୋତମାଙ୍କୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଭୟଭୀତ କରି ତାଙ୍କ ମୁହଁ ଓ ହାତଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ଦେଇଥିଲେ । ଘର ଭିତର ଆଲମିରା ତାଡ଼ି ସେଥିରେ ଥିବା ୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଓ ନଗଦ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇଥିଲେ । ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ନାରୁ ଉଠିବା ବେଳକୁ କବାଟ ବାହାର ପଟରୁ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ମା’ ତିଳୋତମାଙ୍କୁ ଡାକ ପକାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଶୁଣିପାରି ନଥିଲେ । ତେଣୁ ନାରୁ ଫୋନ୍‌ କରି ପଡ଼ିଶା ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ । ପଡ଼ୋଶୀ ଆସି କବାଟ ଖୋଲିଥିଲେ । ଡକାୟତି ସଂପର୍କରେ ନାରୁ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନାକୁ ଫୋନ କରି ଜଣାଇଥିଲେ । ରାତିରେ ପୁଲିସ ଯାଇ ବୁଲି ଆସିଥିଲାବେଳେ ଆଜି ସକାଳୁ ପୁଲିସ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ନେଇ ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର