PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଡ଼ମ୍ବା ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ସମେତ ୧୫ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥଣ୍ଡା ଜ୍ୱରରେ ରାଜ୍ୟ କଲବଲ: ପୀଡ଼ିତ ଶିଶୁଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ଗୁଣ ବଢ଼ିଛି, ଚିନ୍ତାରେ ଅଭିଭାବକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସରିଲା ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭମେଳା, ଫେରିଲେ ସାଧୁସନ୍ଥ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତ୍ରୀବତା ଥିଲା ୭.୮
  • ||

ଓସ୍ତପଡ଼ାରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି: ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲେ, ପୁଅ ଓ ନାତିକୁ କବାଟ କିଳିଲେ, ସୁନାଗହଣା ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ବାରଙ୍ଗ,୧୦ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ, ଆପ୍ର): ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଓସ୍ତପଡ଼ା ଗ୍ରାମରୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟତି ହୋଇଛି । ଡକାୟତମାନେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିବା ସହ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ନାତିଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇ ୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଓ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ପାଇ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ପୁଲିସ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସହ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡକାୟତଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୁରାକ୍‌ ପାଇନାହିଁ ।
ମିଳିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଓସ୍ତପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ନାରୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘର ଲୋକେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଖାଇପିଇ ଶୋଇଥିଲେ । ନାରୁଙ୍କ ମା’ ତିଳୋତମା ପ୍ରଧାନ (୭୫) ଗୋଟିଏ ଘରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ନାରୁ ଓ ପୁଅ ଅନ୍ୟ ଏକ ଘରେ ଶୋଇଥିଲେ । ନାରୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏକ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଗତକାଲି ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏବେଳେ ୩ ଜଣ ମୁଖାପିନ୍ଧା ଡକାୟତ ଗ୍ରୀଲ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଘର ଭିତରେ ପଶିଥିଲେ । ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ନାରୁ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଶୋଇଥିବା ଘରର କବାଟ ବାହାରପଟରୁ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ । ତିଳୋତମାଙ୍କୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଭୟଭୀତ କରି ତାଙ୍କ ମୁହଁ ଓ ହାତଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ଦେଇଥିଲେ । ଘର ଭିତର ଆଲମିରା ତାଡ଼ି ସେଥିରେ ଥିବା ୫ ଭରି ଓଜନର ସୁନାଗହଣା ଓ ନଗଦ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇଥିଲେ । ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ନାରୁ ଉଠିବା ବେଳକୁ କବାଟ ବାହାର ପଟରୁ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ମା’ ତିଳୋତମାଙ୍କୁ ଡାକ ପକାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଶୁଣିପାରି ନଥିଲେ । ତେଣୁ ନାରୁ ଫୋନ୍‌ କରି ପଡ଼ିଶା ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ । ପଡ଼ୋଶୀ ଆସି କବାଟ ଖୋଲିଥିଲେ । ଡକାୟତି ସଂପର୍କରେ ନାରୁ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନାକୁ ଫୋନ କରି ଜଣାଇଥିଲେ । ରାତିରେ ପୁଲିସ ଯାଇ ବୁଲି ଆସିଥିଲାବେଳେ ଆଜି ସକାଳୁ ପୁଲିସ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ନେଇ ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଛି ।