PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଦେଖିବେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ‘ପୃଥ୍ୱୀରାଜ’, ଦିଲ୍ଲୀରେ ହେବ ସ୍ପେସାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୫: ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏବଂ ମାନୁଷୀ ଚିଲାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପୃଥ୍ୱୀରାଜ’ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସିନେମାଘରେ ରିଲିଜ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ସମ୍ରାଟ ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ଚୌହାନଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଡକ୍ଟର ଚନ୍ଦ୍ରପ୍ରକାଶ ଦ୍ୱିବେଦୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏବଂ ମାନୁଷୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରମୋସନରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ମାତା ଏହାର ସ୍ପେସାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ହାଇ-ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଗେଷ୍ଟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ସ୍କ୍ରିନିଂ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବେ।

‘ପୃଥ୍ୱୀରାଜ’ ଜୁନ୍ ୩ ରେ ସିନେମାଘରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜୁନ ୧ରେ ଫିଲ୍ମର ସ୍ପେସାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। ଫିଲ୍ମଟି ଭାରତର ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ରାଟ ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ଚୌହାନଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ, ଯେଉଁଥିରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କର ବହୁ ରୁଚି ରହିଛି। ସେ ସର୍ବଦା କୁହନ୍ତି, ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ଚୌହାନଙ୍କ ବିରତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ଏକ ବଡ ବଜେଟରେ ନିର୍ମିତ ଏବଂ ୧୮ ବର୍ଷର ଗବେଷଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ। ସମସ୍ତ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏହାକୁ  ପ୍ରମୋଟ୍ କରାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର