PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ଧୋନୀଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ମଜାଦାର ଚେତାବନୀ ଦେଲା ଆଇସିସି, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ

ଆଇସିସି ଭାରତ- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୱାନ-ଡେ ସିରିଜ ପରେ ବ୍ଯାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ଦେଇଛି  । ଉପଦେଶ ହେଉଛି ଯେ ଧୋନୀ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ସ ପଛରେ ଥିବାବେଳେ କେବେବି କ୍ରିଜ୍ ଛାଡନ୍ତୁନାହିଁ ।

ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଏମିତି କାହିଁକି ଉପଦେଶ ଦେଲା ଆଇସିସି । ଏହାର ଉତ୍ତର ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୫ମ ୱାନ-ଡେ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗରେ ୩୭ତମ ଓଭରରେ ରହିଛି । ଏହି ୱାନ-ଡେ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୫୨ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୩୬ ଓଭରରେ ୬ ୱିକେଟରେ ୧୭୬ ରନରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା । ସେହି ସମୟରେ ନ୍ୟଜିଲାଣ୍ଡକୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ୮୪ ବଲରେ ୭୭ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ସେହି  ସମୟରେ ନିଶମ ୪୪ ରନ୍ କରି ଖେଳୁଥିଲେ ।

୩୭ ଓଭରର ବଲରେ ନିଶାମ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିବାକୁ ଆସିଲେ । ବୋଲିଂ କରୁଥିଲେ କେଦାର ଜାଦବ । ବଲ୍ ପ୍ୟାଡରେ ଲାଗିଲା ଓ ଜାଦବଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ କେତେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ମଧ୍ୟ ଆଉଟ୍ ଅପିଲ୍ କଲେ । ଅମ୍ପାୟାର ଅପିଲ୍ ପ୍ରତ୍ଯାଖାନ  କଲେ । କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ପ୍ୟାଡରେ ବାଜିଥିବା ବଲଟି ଧୋନୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ରନ୍ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ନିଶାନ୍ କ୍ରିଜ୍ ଛାଡିସାରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଥିବା ସେଣ୍ଟନର ରନ୍ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଲେ । ନିଶାନ କ୍ରିଜକୁ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ଧୋନୀ ୱିକେଟ୍ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ସ ଓଡାଇ ସାରିଥିଲେ ।  ନିଶାନ ୩୧ ବଲରେ ୪୪ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହେଲେ ।

ଏହାପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍ ୨୧୭ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଗଲା । ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଶେଷ ୱାନ-ଡେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜ୍ ୪-୧ରେ ଜିତିଗଲା ।  ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ୱାନ-ଡେରେ ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ହରାଇଲା । ଧୋନୀ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ କେବଳ କ୍ୟାଚ୍ ନୁହେଁ, ଷ୍ଟମ୍ପିଂ କରନ୍ତି ଏବଂ ରନ୍ ଆଉଟ୍ ମଧ୍ଯ କରନ୍ତି ।

ଜାପାନର ମଲ୍ଟିମିଡିଆ କଳାକାର ୟୋକେ ଓନୋ ୧ ଫେବୃୟାରୀରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ । ଏହା ଉପରେ ବହୁତ ରିପ୍ଲାଏ ଆସିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆଇସିସିର ଏହି ମଜାଦାର ରିପ୍ଲାଏ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର