PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ସଟ୍ଟା ଖେଳ ସହିତ ବେଆଇନ ମଦ ବିକ୍ରି, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଓଡ଼ିଆ ପରିବାରକୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା, ସ୍ଵାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମେତ ଦୁଇ ଛୁଆ ମୃତ
  • ||
  • କଟକ : ବଢିବ ହାଇସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ଵର ପ୍ଲେଟ ଅବଧି, ମାସେ ସମୟସୀମା ବୃଦ୍ଧିକଲେ ସରକାର
  • ||

‘ସରବାନ ଭବନ’ ମାଲିକଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଦଣ୍ଡାଦେଶ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ କରିଥିଲେ ହତ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୯।୩: ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ନାମୀ ରେସ୍ତୋଁରା ଚେନ୍ ସରାବନ୍ ଭବନ ହୋଟେଲ୍‌   ମାଲିକ ପି ରାଜଗୋପାଲଙ୍କୁ ୭ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ। ଏହା ସହ ନିମ୍ନ ଅଦାଲତ ଦେଇଥିବା ଆଜୀବନ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡାଦେଶକୁ କାଏମ୍‌ ରଖିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ। ୨୦୦୧ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ହୋଟେଲ ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରିନ୍ସ ସାନ୍ତାକୁମାର ନାମକ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ। ପ୍ରିନ୍ସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ରାଜଗୋପାଳ ୧୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ସାନ୍ତାକୁମାରଙ୍କ ମୃତଦେହ ପେରୁମଲ ମଲାଇର କୋଡାଇକାନାଲ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା।ସାନ୍ତାକୁମାରଙ୍କ  ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଏହି ହତ୍ୟା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚିଥିଲେ।

ପୂର୍ବରୁ  ୨ ଜଣ ପତ୍ନୀ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଜଗୋପାଲ୍ ତାଙ୍କ ହୋଟେଲର ଚେନ୍ନାଇ ଶାଖାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଇଛା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀ ଜଣକ ଏହି ବିବାହକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୁବତୀ ପରେ ସାନ୍ତାକୁମାରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ରାଜଗୋପାଲ୍   ଲଗାତାର ଏହି ବାହାଘର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଧମକାଇ ଆସୁଥିଲେ ଏବଂ ବାହାଘର ପରେ ମଧ୍ୟ ଧମକାଇଥିଲେ। ସେ ଜୀବଜ୍ୟୋତିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ତୃତୀୟ ସ୍ତ୍ରୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ।

 ତାଙ୍କୁ ଧମକାଉଥିବା ନେଇ ୨୦୦୧ ମସିହାରେ   ରାଜଗୋପାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉଭୟ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ   ପୋଲିସ ନିକଟରେ   ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ରାଜଗୋପାଳ ୮ ଜଣଙ୍କୁ ସୁପାରୀ ଦେଇ ସାନ୍ତାକୁମାରଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ରାଜଗୋପାଲ୍‌ଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଏହି ହୋଟେଲ ଚେନ୍‌ର ୨୦ଟି ଦେଶରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଅଛି। କେବଳ ଭାରତରେ ଏହି ଚେନ୍‌ର ୨୫ଟି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଅଛି।