PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଭାରତ ଠାରୁ ବିଶ୍ବକପରେ ହାରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମରେ ବଢିଲା ବିବାଦ, ଇମାମ ଓ ବାବରଙ୍କ ସହ ସରଫରାଜଙ୍କ ଝଗଡା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୬: ବିଶ୍ବକପରେ ଭାରତ ଠାରୁ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍ ଦୁଇଭାଗ ହୋଇଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭାରତ ଠାରୁ ପରାଜୟ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭିତରେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଭିତରେ ଯୋରଦାର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା। କ୍ୟାପଟେନ୍ ସରଫରାଜ ଅହମ୍ମଦ ଦଳର ୪ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିରୋଧରେ ଗ୍ରୁପିଜିମ କରୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଶୋଏବ ମାଲିକ୍ ଟିମର ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉକସାଉଛନ୍ତି।

ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ହାରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ୍ ଯେତେବେଳେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେଠାରେ ପୁରା ଟିମ, ମ୍ୟାନେଜର ତଲତ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ସହିତ ହେଡ କୋଚ ମକ୍କି ଆର୍ଥର ଓ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସରଫରାଜ ସିନିୟର ବୋଲର ଓ୍ବହାବ ରିୟାଜ, ଓପନର ଇମାମ ଉଲହକ୍, ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ବାବର ଆଜମ ଓ ଅଲ ରାଉଣ୍ଡ ଇମାଦ ହସିମଙ୍କୁ ପରାଜୟ ପାଇଁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ। ସରଫରାଜ କହିଛନ୍ତି ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଠିକ୍ ଭାବରେ ମନ ଦେଇ ଖେଳିନଥିଲେ।

ସରଫରାଜ ଏହି ସମୟରେ ଦଳର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇମାଦ ଓ୍ବାସିମଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କ୍ୟାପଟେନ୍ ହେବା ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛନ୍ତି। ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉତ୍ତେଜିତ  କରିବା ଲୋକଙ୍କର ଗ୍ରୁପ ଲିଡର ସାଜିଛନ୍ତି ଶୋଏବ ମାଲିକ, ଯିଏକି ନିଜେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟେ ମାତ୍ର ବଲ୍ ଖେଳି ଜିରୋରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଗଲେ। ଏହି ବିବାଦ ସମୟରେ ଦଳର କୋଚ ମିକି ଆର୍ଥର ଚୁପଚାପ୍ ଠିଆହୋଇ ରହିଥିଲେ, ଆଉ ଯେତେବେଳେ କହିଥିଲେ କେବଳ କ୍ରିକେଟ ବିଷୟରେ ହିଁ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ବିଶ୍ବକପ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ୍ କିଛି ଅପ୍ରିୟ କାରଣ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ମ୍ୟାନେଜର ତଲତ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କର ଟିମ୍ ଉପରେ କୌଣସି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନାହିଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର