PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ରେ ଫେଲ୍‌; କେ.ରବିକୁମାର ନିଲମ୍ବିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭ ।୬(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡ଼ିଶାର ତାରକା ଭାରୋତ୍ତୋଳକ, ୨୦୧୦ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିବା ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ବିଜେତା ତଥା ଅଲିମ୍ପିଆନ୍‌ କେ.ରବିକୁମାର ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ଫେଲ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି । ନାଡା (ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଙ୍ଗ୍‌ ଏଜେନ୍ସି) ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ପରୀକ୍ଷାରେ ତାଙ୍କର ଏ-ସାମ୍ପୁଲ୍‌ ପୋଜିଟିଭ୍‌ ଆସିଥିଲା । ଏହା ପରେ ନାଡା ସୁପାରିସ୍‌କ୍ରମେ ବାରଣ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଶକ୍ତିବର୍ଦ୍ଧକ ସାମଗ୍ରୀ ସେବନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି । ନାଡା ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ସୋମବାର ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ କେ.ରବି ୬୯ କେଜି ବର୍ଗରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିଥିଲେ । ତେବେ ଗତମାସରେ ହୋଇଥିବା ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ରେ କେ.ରବିଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ ଭାରୋତ୍ତୋଳକ, କିଛି ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌, ଜଣେ ମାରାଥନ୍‌ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଫେଲ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି

ଏ ସଂପର୍କରେ କେ.ରବି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଷିଦ୍ଧ ହୋଇଥିବା ସେରମ୍‌କୁ ଜାନୁଆରୀରେ ବ୍ୟାନ୍‌ କରାଯାଇ ଥିଲା । ଫେବ୍ରୁଆରୀରେ ହୋଇଥିବା ଜାତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରେ ସାମ୍ପୁଲ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଅନ୍ୟ ଖେଳରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏ- ସାମ୍ପୁଲ୍‌ରୁ ପୋଜିଟିଭ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଆମକୁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଆମେ ବି- ସାମ୍ପୁଲ୍‌ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବୁନି । କାରଣ ଆମକୁ ସେରମ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଅବଗତ କରାଯାଇ ନଥିଲା, ତେଣୁ ଆମେ ତାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲୁ । ବରଂ ଆମେ କୋର୍ଟର ଆଶ୍ରୟ ନେବୁ । ସଫଳ କ୍ୟାରିୟର୍‌ ପରେ ଶେଷ ଆଡକୁ ଏହି ବୟସରେ କଣ ଏଭଳି ଆମେ କରିବୁ ବୋଲି ଓଲଟି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ସେ । କେ.ରବିଙ୍କ ସମେତ ବୀରେନ୍ଦର ସିଂହ (୯୬ କେଜି), ଦୀପିକା (୪୯ କେଜି), ବିଶାଲ ସୋଲାଙ୍କି (୧୦୯ କେଜି), ସୀମା (୮୧ କେଜି) ଓ ପୁର୍ଣ୍ଣିମା ପାଣ୍ଡେ (୮୭ କେଜି) ମଧ୍ୟ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।