PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ : ଆଠଗଡ ଅଂଶୁପା ହ୍ରଦ ନିକଟରୁ କାରରୁ ୧୩୫୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ତିଗିରିଆ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର, ରାତ୍ରି ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରେଲୱେ ଜଙ୍କସନରୁ ୨୫ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପୁତୁରାର ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଖୁଡ଼ୀ ଗୁରୁତର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ନଗସପୁର ବଜାରରେ ସିରିଜ୍ ଲୁଟ୍, ୧୬ଟି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ବିଧାନସଭା ସ୍ବାଧିକାର କମିଟିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂଦେଓ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୦ା୧:  ବିଧାନସଭା ସ୍ୱାଧିକାର କମିଟିରୁ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂ ଦେଓ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ବିଧାନସଭାର ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ସେ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।
ଓଟିଭିରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଖବର ପ୍ରସାରଣକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ବିଧାନସଭାରେ ସ୍ବାଧିକାର ଭଂଗ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ କିଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଧାରରେ ବାଚସ୍ପତି ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରିଥିଲେ । କମିଟିରେ ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳର ନେତା କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂ ଦେଓ ମଧ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ରହିଥିଲେ ।


ଗତ ୨୮ ତାରିଖରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ କମିଟି ଓଟିଭିର ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ଜଗିମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ସମନ ଜାରି କରିଥିଲେ । ଜଗି ୨୮ ତାରିଖରେ କମିଟି ପାଖରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ।
ତେବେ କୌଣସି ଗଣ ମାଧ୍ୟମର ମାଲିକଙ୍କୁ କମିଟି ଆଗରେ ହାଜର କରିବା ପରଂପରା ନାହିଁ । ଅତି ବେଶୀରେ ରିପୋର୍ଟର ବା ଏଡିଟରଙ୍କୁ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇପାରିବ । ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ କମିଟି ଆଗରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ସମନ କରିବା ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ବୋଲି ବୋଧ ହେଉଥିବା ଦର୍ଶାଇ କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର