PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ , ପଶ୍ଚିମ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଛୁରାମାଡ଼ , ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍‌କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା । ସହାରନପୁରରୁ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କଲା ଗିରଫ । ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ବଡ଼ ହମଲା କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ
  • ||
  • କୋଏମ୍ବାଟୁର : ବେଙ୍ଗାଲୁରରୁ ମାଳଦ୍ୱୀପର ମାଲେ ଯାଉଥିବା ଗୋ ଫାଷ୍ଟ ବିମାନର ଜରୁରୀ ଅବତରଣ, ୯୨ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାତି ଗଲା ଇଞ୍ଜିନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର : ଉଦୟପୁର କହ୍ନୈୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ କଥିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ମୁସ୍ଲିମ୍ ଖାନକୁ ଗିରଫ କଲା ଏଏନଆଇ
  • ||
  • ଅନନ୍ତନାଗ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତାଗରେ ପୁଲିସ୍ ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମଳିତ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକ ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏହି ଦଳ ଦୁଇଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷୀକ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଉଦାରଶକ୍ତି’ରେ ଭାଗ ନେବେ
  • ||
  • ମୋହନା : ସଂଗଠନ ଛାଡ଼ିଥିବା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପରିଚ୍ଛାକୁ ଗିରଫ କଲା ଅଡ଼ବା ପୋଲିସ, ଥାନାରେ ରହିଛି ୭ ମାମଲା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ଖୁଣ୍ଟବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଟୋଲ ପ୍ଲାଜା ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୨୦ଆହତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଖାଲି ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ଏଣ୍ଟରଟେନ୍‌ମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ : ହାତରେ ଖଣ୍ଡେ ଖଣ୍ଡେ ସେଲ୍ଫି ଷ୍ଟିକ୍‌ ଓ ଡିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ଆର ଧରି ଚାଲୁଛି ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ, ଖୁଲମଖୁଲା ବାଇକ୍‌ ଷ୍ଟଣ୍ଟ

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ୩୧/୦୫: ଅପରାହ୍ନ ହେବା କ୍ଷଣି ହାତରେ ଖଣ୍ଡେ ଖଣ୍ଡେ ସେଲ୍ଫି ଷ୍ଟିକ୍‌ ଆଉ ଡିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ଆର କ୍ୟାମେରା ଧରି ପହଞ୍ଚି ଯାଉଛନ୍ତି । କିଏ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେଲ୍ଫି ନେଉଛି ତ କିଏ କ୍ୟାମେରାରେ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ କରୁଛି । ଆଉ କିଛି ଜଣ ବାଇକ୍‌ରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛନ୍ତି। ନାଁ ଅଛି ସେମାନଙ୍କୁ କରୋନା କଟକଣା ଭୟ ନାଁ ଅଛି ପୁଲିସର ତାଗିଦ୍‌ । ଲକଡାଉନ୍‌ ଭଳି କଡା କଟକଣାରେ ଖୁଲମଖୁଲା ଆଇନ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରୁଛନ୍ତି ଅମାନିଆମାନେ। ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୀଳାଦ୍ରି ବିହାର ବୁଦ୍ଧ ପାର୍କ ପଛ ପଟେ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ଦୁଇ ଶହ ଫୁଟିଆ ରାସ୍ତାରେ । ମଝିରେ ମଝିରେ ପୁଲିସ ଭ୍ୟାନ ଆସୁଛି, ତାଗିଦ୍‌ କରି ଯାଉଛି । ହେଲେ ପୁଲିସର ତାଗିଦ୍‌ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟିକେ ବି ପ୍ରଭାବ ପକାଉନାହିଁ ।

କରୋନା ଭୟାବହତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ଲକଡାଉନ୍‌ ସଟଡାଉନ୍‌ କଟକଣା କରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ହେଲେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ହେବା କ୍ଷଣି ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଅମାନିଆଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି । ମାଳ ମାଳ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଚକ୍କର କାଟୁଛନ୍ତି । ରାସ୍ତା ଉପରେ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ଓ ଫଟୋ ଉଠାଉଛନ୍ତି । ଆଉ କିଛି ଯୁବକ ସ୍ପୋଟ୍ସ ବାଇକରେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ ନୁହେଁ ପାଖ କଲୋନୀ ରହୁଥିବାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ଏବଂ ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କ ଭିଡ ବି ଦେଖବାକୁ ମିଳୁଛି । ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଏହି ସମୟରେ କାହା ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ରହୁନି । ସାମଜିକ ଦୂରତା କଥା ନକହିବା ଭଲ । ସମସ୍ତେ ମେଳି ବାନ୍ଧି ଖଟି ଜମାଉଛନ୍ତି । ଏ ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦେଖି ସତେ ଯେମିତି ଲାଗୁଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର କରୋନା ମୁକ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଭ୍ୟାନ ପହଞ୍ଚି କିଛି ଅମାନିଆଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍‌ କରି ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିଥିଲା । ସେ ରାସ୍ତାରେ ପୁଲିସ ମୁତୟନ କରିବା ଲାଗି ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।