PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ଟିଡିପି, ସିପିଆଇ ଓ ଟିଜେଏସର ଘୋଷଣା: ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ କଂଗ୍ରେସକୁ କରିବେ ସମର୍ଥନ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୨୬।୩:ଟିଡିପି, ସିଆଇ ଓ ଟିଜେଏସ୍ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ବୋଲି ଆଜି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ବାରା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ କଂଗ୍ରେସକୁ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି(ଟିଆରଏସ୍) ସହିତ ମୁକାବିଲ କରିବା ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଅଧିକ ଶକ୍ତି ମିଳିଯାଇଛି। ଏହି ଦଳ ଗୁଡିକ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ମୋର୍ଚ୍ଚା ‘ପ୍ରାଜକୁଟୁମ୍ବୀ’ର ଅଂଶ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଭିତରେ ୧୧ ଅପ୍ରେଲ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କୌଣସି ଔପଚାରିକ ମେଣ୍ଟ ହୋଇନଥିଲା। କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ୧୭ଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛି।

ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ୍. ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ଟିଡିପି ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ନିର୍ବାଚନ ନଲଢିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଟିଡିପି ମୁଖପାତ୍ର ନେଲ୍ଲୋର ଦୁର୍ଗା ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ‘ଆମେ ଟିଆରଏସ୍ ଓ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ରହିଛୁ।’ ପ୍ରସାଦ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ନେଇ ସଙ୍କେତ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଟିଡିପି ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟିଆରଏସ୍ ଓ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଲଢୁଥିବା କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ଦଳକୁ ସମର୍ଥନ କରିବ।

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଜନ ସମିତି(ଟିଜେଏସ୍) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ କୋଦନଦରମ କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଦଳ ୩ଟି ପ୍ରମୁଖ କ୍ଷେତ୍ର ​‌ମେହବୁବାବାଦ, ଖମ୍ମମ ଓ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆଣିବ ଓ ବାକି ୧୪ଟି ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ। ସିପିଆଇ ଓ ମାକପା ୪ଟି ଆସନକୁ ନେଇ ଆସନ ବଣ୍ଟନ ବୁଝାମଣା କରିଛି। ସେ ଅନୁସାରେ ସିପିଆଇ ମେହବୁବାବାଦ ଓ ଭାଙ୍ଗିର ତଥା ମାକପା ଖମ୍ମମ ଓ ନଲଗୋଡାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର