PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଟିଡିପି, ସିପିଆଇ ଓ ଟିଜେଏସର ଘୋଷଣା: ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ କଂଗ୍ରେସକୁ କରିବେ ସମର୍ଥନ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୨୬।୩:ଟିଡିପି, ସିଆଇ ଓ ଟିଜେଏସ୍ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ବୋଲି ଆଜି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ବାରା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ କଂଗ୍ରେସକୁ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି(ଟିଆରଏସ୍) ସହିତ ମୁକାବିଲ କରିବା ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଅଧିକ ଶକ୍ତି ମିଳିଯାଇଛି। ଏହି ଦଳ ଗୁଡିକ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ମୋର୍ଚ୍ଚା ‘ପ୍ରାଜକୁଟୁମ୍ବୀ’ର ଅଂଶ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଭିତରେ ୧୧ ଅପ୍ରେଲ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କୌଣସି ଔପଚାରିକ ମେଣ୍ଟ ହୋଇନଥିଲା। କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ୧୭ଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛି।

ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ୍. ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ଟିଡିପି ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ନିର୍ବାଚନ ନଲଢିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଟିଡିପି ମୁଖପାତ୍ର ନେଲ୍ଲୋର ଦୁର୍ଗା ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ‘ଆମେ ଟିଆରଏସ୍ ଓ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ରହିଛୁ।’ ପ୍ରସାଦ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ନେଇ ସଙ୍କେତ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଟିଡିପି ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟିଆରଏସ୍ ଓ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଲଢୁଥିବା କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ଦଳକୁ ସମର୍ଥନ କରିବ।

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଜନ ସମିତି(ଟିଜେଏସ୍) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ କୋଦନଦରମ କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଦଳ ୩ଟି ପ୍ରମୁଖ କ୍ଷେତ୍ର ​‌ମେହବୁବାବାଦ, ଖମ୍ମମ ଓ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆଣିବ ଓ ବାକି ୧୪ଟି ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ। ସିପିଆଇ ଓ ମାକପା ୪ଟି ଆସନକୁ ନେଇ ଆସନ ବଣ୍ଟନ ବୁଝାମଣା କରିଛି। ସେ ଅନୁସାରେ ସିପିଆଇ ମେହବୁବାବାଦ ଓ ଭାଙ୍ଗିର ତଥା ମାକପା ଖମ୍ମମ ଓ ନଲଗୋଡାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର