PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଚେନ୍ନାଇ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଲୁଟ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଚୋରି କଲେ ମା’ଙ୍କ ଅସ୍ଥି କଳସ

ସହାରନପୁର,୧୭।୩: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସହାରନପୁରରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଚେନ୍ନାଇ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଲୁଟ ହୋଇଛି। ତେବେ ଲୁଟେରାମାନେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ୍ କରିବା ସହ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମା’ଙ୍କର ଅସ୍ଥି କଳସକୁ ମଧ୍ୟ ଚୋରି କରି ନିଜ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଆରପି ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଚେନ୍ନାଇର ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଅସ୍ଥି କଳସକୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଲୁଟେରାମାନେ ଏହାକୁ ଚୋରି କରିଦେଇଛନ୍ତି।  ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ଚୋରଙ୍କୁ ନିଜ ଭାଷାରେ ଅସ୍ଥିକଳସ ଥିବା କଥା କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଚୋରମାନେ ବୁଝିପାରିନଥିଲେ।

source: https://aajtak.intoday.in

ଜିଆରପି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଚେନ୍ନାଇର ଏହି ପୀଡିତ ଯାତ୍ରୀ ଜଣକ ନିଜର ମା’ଙ୍କ ଅସ୍ଥ କଳସକୁ ଗଙ୍ଗାରେ ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ହରିଦ୍ବାର ଯାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଚୋରମାନେ କିଛି ଦାମୀ ଜିନିଷ ଥିବା ଭାବି କଳସକୁ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଟ୍ରେନରେ ଥିବା ଆଇଆଇଟି ରୁଡକିର ଜଣେ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ  ପରିବାର ମହିଳାଙ୍କୁ  ନିକଟରୁ ସୁନା ଚେନ୍ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳସୁତ୍ର ସହ ଅନ୍ୟ ଗହଣା ଚୋରାଇ ନେଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର-ଶନିବାର ରାତିରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଡକାୟକମାନେ ସହାରନପୁର ବାଟ ଦେଇ ଯିବା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ୩ଟି ବଗିରେ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିଲା।