ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ବରୀ-ଡେରାବିସ୍ ବିଧାୟକ
  • ||
  • ୩୪ ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣାରେ ଲୋଇସିଂହା ବାଦ୍, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିିରି: ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଭିତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ ସହ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଫସିଲେ
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି: ୭୦ ମାର୍କର ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୭ ମାର୍କର ସିଲାବସ୍‌ ବାହାର ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିଏଲ୍‌- ୨୦୨୪: ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସଠୁ ୨ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ
  • ||
  • ‘ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ’ ସ୍ଥଗିତ ରହିବା ପରେ ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିଆଣା ସୀମା, ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ବାଙ୍ଖିଡି ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ବାଇକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ବର୍ଷିଲା ପରେ ଖସିଲା ତାତି: ୨୭ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଗ କୋହଲା
  • ||
  • ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆଜି ‘ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁ’ ଲୋକାର୍ପଣ, ସୌରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଦେବେ ୫୨,୨୫୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||

ସଠିକ ଭୋଟର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ମାଲକାନଗିରି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ

ମାଲକାନଗିରି,୨୫।୧(ଆପ୍ର): ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ନୂତନ  ଭୋଟର ସଂଯୋଗୀକରଣ ଓ ସଠିକ ଭୋଟର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛନ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଖେମୁଣ୍ଡୁ। ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ଅବସରରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶି ଲାଲ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।  ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ଅବସରରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଖେମୁଣ୍ଡୁ "ଭୋଟର ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଅଂଶଗ୍ରହଣ" (SVEEP) ପାରାମିଟରରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମାଲକାନଗିରି ତୁମସାପଲି ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ ତଥା ବିଲଓ ସାମା ପଡ଼ିଆମୀ ୧୮/୧୯ ବୟସ ଶ୍ରେଣୀ ଭୋଟର ପଞ୍ଜିକରଣକୁ ସର୍ବାଧିକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପରେ ଆୟୋଜିତ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉଭୟ ମେମେଣ୍ଟୋ ଏବଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍  ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶ ଲାଲଙ୍କ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଲୋହାନି ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ପାଳ କେ ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ଖେମୁଣ୍ଡୁ  ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ସମସ୍ତ ଇରୋ, ସୁପରଭାଇଜର, ମାଲକାନଗିରିର ବିଏଲଓଙ୍କ ପାଇଁ ସଫଳ ହୋଇଛି।   ସେମାନେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ସୁସ୍ଥ ନିର୍ବାଚନ ତାଲିକା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |  ଏହି ପୁରସ୍କାରକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମାଲକାନଗିରି ଓ ଚିତ୍ରାକୋଣ୍ଡା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର  ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ଓ ଆଶାକର୍ମୀ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମଲେଖା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି  ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।  ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପାଳ ତଥା ଡିଇଓ  ବିଶାଲ ସିଂ ଖୁସି ପ୍ରକଟ କରିବା ସହିତ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ବିଏଲ ଓ ଙ୍କୁ  ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.