PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି ସହରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛି କୁଳଡିହା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ଜର୍ମାନୀ , ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୪-୩ ଗୋଲରେ ହରାଇଲା ଜର୍ମାନୀ
  • ||
  • ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଲା ଚୋର : ଲୁଟି ନେଲା ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସୁନାଗହଣା, ନଗଦ ୧ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଗୋଟିଏ ରିପୋର୍ଟରେ ଦୋହଲି ଗଲା ଆଦାନୀଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ , କୋଟିପତିଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ଖସି ରହିଲେ ୭ମ ନମ୍ୱରରେ
  • ||

ସଠିକ ଭୋଟର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ମାଲକାନଗିରି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ

ମାଲକାନଗିରି,୨୫।୧(ଆପ୍ର): ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ନୂତନ  ଭୋଟର ସଂଯୋଗୀକରଣ ଓ ସଠିକ ଭୋଟର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛନ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଖେମୁଣ୍ଡୁ। ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ଅବସରରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶି ଲାଲ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।  ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ଅବସରରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଖେମୁଣ୍ଡୁ “ଭୋଟର ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଅଂଶଗ୍ରହଣ” (SVEEP) ପାରାମିଟରରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମାଲକାନଗିରି ତୁମସାପଲି ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ ତଥା ବିଲଓ ସାମା ପଡ଼ିଆମୀ ୧୮/୧୯ ବୟସ ଶ୍ରେଣୀ ଭୋଟର ପଞ୍ଜିକରଣକୁ ସର୍ବାଧିକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପରେ ଆୟୋଜିତ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉଭୟ ମେମେଣ୍ଟୋ ଏବଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍  ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶ ଲାଲଙ୍କ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଲୋହାନି ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ପାଳ କେ ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ଖେମୁଣ୍ଡୁ  ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ସମସ୍ତ ଇରୋ, ସୁପରଭାଇଜର, ମାଲକାନଗିରିର ବିଏଲଓଙ୍କ ପାଇଁ ସଫଳ ହୋଇଛି।   ସେମାନେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ସୁସ୍ଥ ନିର୍ବାଚନ ତାଲିକା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |  ଏହି ପୁରସ୍କାରକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମାଲକାନଗିରି ଓ ଚିତ୍ରାକୋଣ୍ଡା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର  ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ଓ ଆଶାକର୍ମୀ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମଲେଖା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି  ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।  ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପାଳ ତଥା ଡିଇଓ  ବିଶାଲ ସିଂ ଖୁସି ପ୍ରକଟ କରିବା ସହିତ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ବିଏଲ ଓ ଙ୍କୁ  ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।