PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ , ପଶ୍ଚିମ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଛୁରାମାଡ଼ , ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍‌କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା । ସହାରନପୁରରୁ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କଲା ଗିରଫ । ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ବଡ଼ ହମଲା କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ
  • ||
  • କୋଏମ୍ବାଟୁର : ବେଙ୍ଗାଲୁରରୁ ମାଳଦ୍ୱୀପର ମାଲେ ଯାଉଥିବା ଗୋ ଫାଷ୍ଟ ବିମାନର ଜରୁରୀ ଅବତରଣ, ୯୨ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାତି ଗଲା ଇଞ୍ଜିନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର : ଉଦୟପୁର କହ୍ନୈୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ କଥିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ମୁସ୍ଲିମ୍ ଖାନକୁ ଗିରଫ କଲା ଏଏନଆଇ
  • ||
  • ଅନନ୍ତନାଗ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତାଗରେ ପୁଲିସ୍ ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମଳିତ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକ ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏହି ଦଳ ଦୁଇଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷୀକ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଉଦାରଶକ୍ତି’ରେ ଭାଗ ନେବେ
  • ||
  • ମୋହନା : ସଂଗଠନ ଛାଡ଼ିଥିବା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପରିଚ୍ଛାକୁ ଗିରଫ କଲା ଅଡ଼ବା ପୋଲିସ, ଥାନାରେ ରହିଛି ୭ ମାମଲା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ଖୁଣ୍ଟବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଟୋଲ ପ୍ଲାଜା ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୨୦ଆହତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

ଏପ୍ରିଲ ମାସ ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିପାରେ ଅସୁବିଧା, କିଭଳି କରିବେ ପ୍ରତିକାର

ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ମେଷ ରାଶିରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମୀନ ରାଶି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶି ରହିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଅଲଗା ଅଲଗା ରାଶି ରହିଛି। ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ନିଜ ନିଜ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଯଦି ସଠିକ ଉପାୟ ବାହାର କରିପାରିବେ ତେବେ ଘଟିବାକୁ ଥିବା ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମେଷ ରାଶିରୁ ନେଇ ମୀନ ରାଶି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମାସଟି କେମିତି ରହିବ ଓ ଏଥିପାଇଁ କଣ ପ୍ରତିକାର ରହିଛି।

ମେଷ: ଆର୍ଥିକ ପକ୍ଷ ମଜବୁତ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟସ୍ତତା ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଅଫିସରେ କାହା ସହିତ ବି ମନାନ୍ତର ହୋଇପାରେ। ଏହାର ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ପ୍ରାତଃରେ ସୁର୍ଯ୍ୟ ଦେବଙ୍କୁ ଜଳ ଚଢ଼ାନ୍ତୁ, ଆଦିତ୍ୟ ହୃଦୟ​ ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରନ୍ତୁ।

ବୃଷ ରାଶି: ଏହି ମାସରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ ମିଳିପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରସନ୍ନ ହେବେ। ନୂଆ ସମ୍ପର୍କ ଗଢ଼ିପାରନ୍ତି। ପୁରା ମାସ ଆପଣ କଳା କୁକୁରକୁ ରୋଟି କିମ୍ବା ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ ରାଶି: ବ୍ୟାପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୂଆ ଠିକଣା ମିଳିପାରେ। କିଛି ମହିଳା ବର୍ଗଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ହଳିଦିଆ ଫୁଲ ଚଢ଼ାନ୍ତୁ।

କର୍କଟ ରାଶି: ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। କ୍ୟାରିୟର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହିଛି। କ୍ଷୀର ଦାନ କରନ୍ତୁ କାରୋବାରରେ ଲାଭ ମିଳିବ।

ସିଂହ ରାଶି: ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ, ନୂଆ ଘର କିମ୍ବା ନୂଆ ଗାଡ଼ି କିଣିପାରନ୍ତି। ଅସ୍ତ ହେଉଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି: ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଘର ପରିବାରରେ ଚାଲୁଥିବା ମତଭେଦ ଦୂର ହେବ। ଯଶ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିଛି। କୈାଣସି ଏକ ମହିଳାକୁ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ଦାନ କରନ୍ତୁ ଅସୁବିଧା ଦେଖାଦେବ ନାହିଁ।

ତୁଳା ରାଶି: ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ରହିବ। ବ୍ୟାପାରରେ ଲାଭ ଦେଖାଦେବ। ଯାନବାହନ ଭଲ ଭାବେ ଚଲାନ୍ତୁ। ସୁହାଗିନ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ସୁହାଗ ସାମଗ୍ରୀ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ଓ ବ୍ୟାପରରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ।

ବିଛା ରାଶି: ଚାକିରୀ ଲାଭ ଆସିବ। ବିରୋଧୀ ଶତ୍ରୂ ଶାନ୍ତ ରହିବେ। ଫସି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ପୁଣି ଥରେ ଫେରୀ ପାଇବେ। ଚାରିଟି ମଙ୍ଗଳବାର ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ଲଡ଼ୁ ଚଢ଼ାନ୍ତୁ ଓ ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ସପ୍ତସତୀକୁ ପାଠ କରନ୍ତୁ।

ଧନୁ ରାଶି: ମିଡ଼ିଆ, ଫିଲ୍ମ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମାସ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭଦାୟକ। ଶରୀରର ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତ। ବିଷ୍ଣୁ ଭଗବାନଙ୍କୁ ବେସନ ଲଡୁ ଚଢ଼ାନ୍ତୁ ଓ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ଫୁଲ ଅର୍ପିତ କରନ୍ତୁ।

ମକର ରାଶି: ଚାକିରି ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହିଛି। ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରର ଏପ୍ରିଲ ମାସ ବହୁତ ଶୁଭଦାୟକ। ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପାଠ କରନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି: ବିଦେଶ ଯାତ୍ରାର ଯୋଗ ରହିଛି। ଦରକାରୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଜୋତା କିଣିକି ଦିଅନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଘର ଅଗଣାରେ ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ।

ମୀନ ରାଶି: ଶରୀର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଯାନବାହନ ସମ୍ଭାଳିକରି ଚଲାନ୍ତୁ। ପ୍ରତି ଗୁରୁବାର ଶିବ ଅମୋଘ କବଚ ପାଠ କରନ୍ତୁ।