PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ତିଆରି କଲା ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଶାନ୍ତ କୋଠରୀ, ୪୫ ମିନିଟରୁ ଅଧିକ ସମୟ ରହିପାରିବେନି

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍,୨।୩: ଆମେରିକାର ସଫ୍ଟଓ୍ବେୟାର କମ୍ପାନୀ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଶାନ୍ତ କୋଠରୀ ତିଆରି କରିଛି। ୧୦.୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଏହି ରୁମରେ ଆପଣ ନିଜର ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଶୁଣିପାରିବେ। ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ରେଡମଣ୍ଡ ପରିସରରେ ଥିବା ଏହି କମ୍ପାନୀର ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଏହି ରୁମ  ଏତେ ଶାନ୍ତ ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ୪୫ ମିନିଟରୁ ଅଧିକ ସମୟ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ।

source: https://www.digitaltrends.com

ଏହାକୁ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଶାନ୍ତ କୋଠରୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହାର ଶବ୍ଦ ବିଯୁକ୍ତ ୨୦.୩ ଡେସିବିଲରେ ମପା ଯାଇଛି। ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଶାନ୍ତ ପରିବେଶ ଥିବା କୋଠରୀ ପାଇଁ ଗିନିଜି ବୁକ୍ ଅଫ ରେକର୍ଡରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି କୋଠରୀଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ କମ୍ପନ ନିରୋଧୀ। ପ୍ରତ୍ୟେକ କାନ୍ଥ ଏକ ଫୁଟ୍ ମୋଟା। ଏହି କାରଣରୁ ବାହାରର ଶବ୍ଦ ଭିତରକୁ ଯାଇ ପାରିନଥାଏ।  ଏହି କୋଠରୀ ଭିତରର କାନ୍ଥ, ଚଟାଣ ଓ ଛାତରେ ଫାଇବର ଗ୍ଲାସ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଚି। ରୁମ୍ ଭିତର ଲମ୍ବା, ଚଉଡା ଓ ଉଚ୍ଚତା ୨୧ -୨୧ ଫୁଟର ରହିଛି। ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟର ଇଞ୍ଜିନିୟର ହୁନ୍ଦ୍ରାଜ ଗୋପାଳ କହିଛନ୍ତି ଏହି ରୁମରେ ହେଡଫୋନ୍ ଓ ମାଉସ୍ ବଟନର ଶବ୍ଦ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର