PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବଡ଼ଭାଇ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ଦେଇ ଆର୍ମିରେ କରିଥିଲେ ଚାକିରୀ, ଅବସର ପରେ ବନ୍ଧାହେଲେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ୨ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମିଳୁନି ନିଖୋଜ ପିହୁର ପତ୍ତା, ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କଟକ : ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନରଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଟକ : ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଶାହ-ନବୀନ-ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ପ୍ରଜାତନ୍ତ୍ରର ସ୍ଵନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲେ ତିନି ନେତା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ନାହିଁ ଟିକା ଅଭାବ, ଗାଁ ଗାଁରେ ଟିକାକରଣ ଉପରେ ଦିଆଯାଉଛି ଗୁରୁତ୍ଵ : ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||

ନବନୀତ ରାଣାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରବିଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କେବଳ ୬ମାସ ନୁହେଁ ୨୫ବର୍ଷ ଚାଲିବ ସରକାର

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ୪/୭: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିବାଦ ଥମିବାରେ ନାଁ ଧରୁନି। ସରକାର ବଦଳିବା ପରେ ବି ପ୍ରତିଦିନ ଜାରି ରହିଛି ବୟାନ ବାଜି । ଯାହାକୁ ନେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି ସରଗରମ ରହିଛି । ଏବେ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକ ଏବଂ ନବନୀତ ରାଣାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରବି ରାଣାଙ୍କ ବୟାନ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।  ଏନସିପି ନେତା ଶରତ ପାଓ୍ବାରଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ସରକାର ୬ମାସ ନୁହେଁ ବରଂ ୨୫ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ।

ଏହାସହ ଅମରାବତୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବୟାନ ଦେଇ ଅମରାବତୀ କମିଶନର ଆରତୀ ସିଂହଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଅମରାବତୀର ସିପି ନିଲମ୍ବନ ହେବା ଜରୁରୀ । ସିପି ଏହି ଘଟଣାକୁ ପ୍ରଥମରୁ ଚୋରୀ ବୋଲି ଲୁଚାଇଥିଲେ ।