PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରେ ଅନ୍ଧ ହେଲେ ବାପା ମା’, ଝିଅକୁ ଦେଲେ ବଳି

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ପ୍ରଥା ଆଜି ବି ବଂଚିଛି। ଅନ୍ୟର କଥାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରି କିଏ କାହାକୁ ଜୀବନରୁ ମାରିଦେଲାଣି ତ କିଏ ଚେଙ୍କ ଲଗାଇ ଦେଲାଣି। ଏମିତି ଚାଂଚଲ୍ୟକର ଘଟଣା କେବଳ ମଫସଲ ଅଂଚଳ ନୁହେଁ, ଘଟିଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଜାଫର ନଗରରେ। ଏହି ସହରରେ ଏମିତି ଏକ ପରିବାର ଅଛି, ଯିଏ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ନରବଳି ଦେବାକୁ କି ପଛାଇ ନାହିଁ। ଉଭୟ ବାପା ମା’ ନିଜ କିଶୋରୀ ଝିଅକୁ କରିଦେଇଛନ୍ତି ହତ୍ୟା। ଏହି ମାମଲାରେ ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀ ଓ ପରିବାରର ୪ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଭୈାରାକଲାଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କପୁରଗଡ଼ ଗାଁରେ ଏହିଭଳି ଚାଂଚଲ୍ୟକର ଘଟିଛି। ତିନି ଦିନ ତଳେ ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସର ନାବାଳିକା ହିମାଂଶି ହଠାତ୍ ଘରୁ କୁଆଡ଼ୁ ପଳାଇଥିଲା। ହିମାଂଶୀର ବାପା ଭୈାରାକଳାଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ପୁଲିସ ଯେତେବେଳେ ଯାଂଚ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲା ପ୍ରଥମେ ହିମାଂଶୀର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଦିନ ହିମାଂଶୀର ମୃତ ଦେହ ଝିଅ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ପୁଲିସ ମୃତକଙ୍କ ବାପା ସଂଜୟ ପ୍ରଜାପତି, ମା’ ଇନ୍ଦିରା, ବଡ଼ ଭଉଣୀ କାଜଲ, ଭାଇ ରବିଶ୍ ଏବଂ ସେହି ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀକୁ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ପାଇଁ ହିରାସନ ନେଇଥିଲେ। ଥାନା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧମେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ହିମାଂଶୀର ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ହତ୍ୟା ପଛରେ ଆଉ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହାତ ରହିଛି। ଜଲଦି ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଳିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର