PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଧାର୍ମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୫ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର…
  • ||
  • HSRP ମାମଲା : ୧,୨,୩ ଏବଂ ୪ ନମ୍ଵର ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ମାସ ସମୟ ସୀମା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ କୁଲତା ସମାଜର ଧର୍ମଶାଳା, ସୁନାମୁହିଁରେ ୧ ଏକର ଜାଗା ଓ ୩ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ମୈଦଲପୁର : ବନ୍ଧୁକ ମରାମତି ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟି ୪ ଆହତ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ପରିଚୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରେଢ଼ାଖୋଲ : ଔଷଧ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଧକ୍କାରେ ୪ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଚୂରମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ATM ଭିତରେ ପଶିଲା ନାଗ, ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସ୍ନେକ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସାମୁଦ୍ରିକ ବାୟୁ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାତ୍ରି ତାପମାତ୍ରା ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ନାରାୟଣପାଟଣା : ଝାଙ୍କିରିକାରିଲି ଗାଁ ପାହାଡ଼ରେ ମାତିଛି ମହାବଳ, ପୁଣି ଏକ ଛେଳିକୁ ମାରି ଖାଇଲା ବାଘ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଧାନ ଖଳାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ବର୍ଷକର ଅମଳ ଫସଲ
  • ||

ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରେ ଅନ୍ଧ ହେଲେ ବାପା ମା’, ଝିଅକୁ ଦେଲେ ବଳି

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ପ୍ରଥା ଆଜି ବି ବଂଚିଛି। ଅନ୍ୟର କଥାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରି କିଏ କାହାକୁ ଜୀବନରୁ ମାରିଦେଲାଣି ତ କିଏ ଚେଙ୍କ ଲଗାଇ ଦେଲାଣି। ଏମିତି ଚାଂଚଲ୍ୟକର ଘଟଣା କେବଳ ମଫସଲ ଅଂଚଳ ନୁହେଁ, ଘଟିଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଜାଫର ନଗରରେ। ଏହି ସହରରେ ଏମିତି ଏକ ପରିବାର ଅଛି, ଯିଏ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ନରବଳି ଦେବାକୁ କି ପଛାଇ ନାହିଁ। ଉଭୟ ବାପା ମା’ ନିଜ କିଶୋରୀ ଝିଅକୁ କରିଦେଇଛନ୍ତି ହତ୍ୟା। ଏହି ମାମଲାରେ ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀ ଓ ପରିବାରର ୪ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଭୈାରାକଲାଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କପୁରଗଡ଼ ଗାଁରେ ଏହିଭଳି ଚାଂଚଲ୍ୟକର ଘଟିଛି। ତିନି ଦିନ ତଳେ ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସର ନାବାଳିକା ହିମାଂଶି ହଠାତ୍ ଘରୁ କୁଆଡ଼ୁ ପଳାଇଥିଲା। ହିମାଂଶୀର ବାପା ଭୈାରାକଳାଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ପୁଲିସ ଯେତେବେଳେ ଯାଂଚ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲା ପ୍ରଥମେ ହିମାଂଶୀର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଦିନ ହିମାଂଶୀର ମୃତ ଦେହ ଝିଅ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ପୁଲିସ ମୃତକଙ୍କ ବାପା ସଂଜୟ ପ୍ରଜାପତି, ମା’ ଇନ୍ଦିରା, ବଡ଼ ଭଉଣୀ କାଜଲ, ଭାଇ ରବିଶ୍ ଏବଂ ସେହି ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀକୁ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ପାଇଁ ହିରାସନ ନେଇଥିଲେ। ଥାନା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧମେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ହିମାଂଶୀର ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ହତ୍ୟା ପଛରେ ଆଉ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହାତ ରହିଛି। ଜଲଦି ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଳିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର