PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ କ୍ରାସ୍‌: ଖସିବା ମାତ୍ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦରେ ଥରି ଉଠିଲା ପୁରା ଗାଁ
  • ||
  • ଧାନବାଦ: ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଡାକ୍ତର ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସହ ୬ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ରୋଗୀ
  • ||
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସୁଖୋଇ ଓ ମିରାଜ ୨୦୦୦ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଭୁଲରେ ବି ଧାରଣ କରନ୍ତୁନି ମୋତି, ଲାଭ ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ଏହି ସବୁ କ୍ଷତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୧୨: ପ୍ରତ୍ୟେକ ରତ୍ନ କୌଣସି ନା କୌଣସି ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ। ରତ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହା ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ତେବେ ରତ୍ନକୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ଲାଭ ପରିବର୍ତ୍ତେ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ମୋତି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ଚନ୍ଦ୍ର ସହିତ ଜଡିତ। ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ମନ ଶାନ୍ତ ରହିଥାଏ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଥାଏ। ତଥାପି, ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ସର୍ବଦା ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ। ଏହା ମଧ୍ୟ କିଛି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ।

ତୁଳା, ମିଥୁନ, କନ୍ୟା, ମକର ଏବଂ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ମୋତି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ସେହିପରି ଶୁକ୍ର, ବୁଧ ଏବଂ ଶନିଙ୍କ ରାଶି ଥିବା ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ମୋତି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମୋତି ପିନ୍ଧିବା ମଧ୍ୟ ସକରାତ୍ମକ ଫଳ ଦେଇନଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଭାବପ୍ରବଣ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ମୋତି ପିନ୍ଧିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍।

ଏହି ରତ୍ନ ସହିତ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ :

ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ମୋତି ପିନ୍ଧିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି, ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବାବେଳେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ ନିଲମ, ଗୋମେଦ ଏବଂ ହୀରା ଯେପରି ପିନ୍ଧି ନଥିବେ। ଏହି ରତ୍ନ ସହିତ ମୋତି ନକାରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ।

ଜଳତତ୍ୱ ସମସ୍ୟା :

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାଦଶ କିମ୍ବା ଦଶମ ଘରେ ଥିବେ, ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ମୋତି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହା ସହିତ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କଫ କିମ୍ବା ଶରୀରରେ ଜଳ ତତ୍ୱ ସମସ୍ୟା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ମୋତି ପିନ୍ଧିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହନ୍ତୁ।  ନଚେତ୍ ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବଢିପାରେ।