PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଫଟାଟାଙ୍ଗର ଆଶ୍ରମ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ୫ମ ଟେଷ୍ଟ: ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଏବଂ ଜନି ବୈୟାରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ, ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ନିକଟ ଏକ ଭଡାଘରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ହେଲା କାଳ, ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଖେଳି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହାରିଯିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୫୫ଟି ନୂତନ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୯ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ନକଲି ମାଓବାଦୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇ ମାଗୁଥିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରୁ ବାପା ଓ ଝିଅ-ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ: କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ହେରାପଞ୍ଚମୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗି ରାଗ ଶୁଝାଇବେ ଅଭିମାନିନୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି, ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ: ଭୋର ୪.୩୦ରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ ବାଲ୍ ସାହେବ ଠାକ୍ରେଙ୍କ ବାୟୋପିକ୍ ‘ଠାକ୍ରେ’ ପଛରେ ପଡ଼ିଲା ସଲମାନ୍ ଓ ସାହରୁଖ୍ଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାଲ୍ ସାହେବ ଠାକରେଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦିନ ଅବସରରେ ବଡ଼ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଯାଉଛି । ଜାନୁଆରି ୨୩ରେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଥିବାବେଳେ ଜୀବନୀକୁ ନେଇ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ‘ଠାକ୍ରେ’କୁ ଜାନୁଆରି ୨୫ରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯାଉଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଠାକ୍ରେଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡ଼ିତ ଅନେକ ଅଜଣା କଥା ଦର୍ଶକ ଜାଣିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ଫିଲ୍ମରେ ବାଲ୍ ଠାକ୍ରେଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନେତା ନୱାଜୁଦ୍ଦିନ୍ ସିଦ୍ଦିକି ଥିବାବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୂମିକାରେ ଅମୃତା ରାଓ ରହିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭୋର ୪.୩୦ମି.ରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସାଧାରଣତଃ ଭାବରେ ଫିଲ୍ମକୁ ୭ଟା ସମୟରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଫିଲ୍ମ ‘ଠାକ୍ରେ’ କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସକାଳ ୪.୩୦ରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯିବ । ଏହା ପଛରେ ରହିଛି ଏକ ବଡ଼ କାରଣ ।
ସୂଚନା ମୁତାବକ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବାଲା ସାହେବଙ୍କ କ୍ରେଜ୍ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଜୀବନୀ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନରେ ବେଶ୍ ଉତ୍ସାହ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇଛି । ସେହି କାରଣରୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ଏକ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । ମାତ୍ର ଏଭଳି ମୋ÷କା ସାହରୁଖ ଖାନ୍ ହେଉ କି ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ବା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଫିଲ୍ମକୁୁ ମିଳିନି ।