ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ବନ୍ୟା, ୟୁଏସ୍‌ଏ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ପ୍ରଥମରୁ ଦିଆଯିବ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ, ରୋଷେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ପାଞ୍ଚ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ପନ୍ତି ଅର୍ପଣ ସମ୍ପନ୍ନ, ଦଣ୍ଡାରେ ଲାଗିଲା ଆଗ-ପଛ ମୁହାଁଟ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି: ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଉତ୍ସବ, ୨୦ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ସବ୍‌କମିଟି ଓ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ, ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ
  • ||
  • ରଜ ମଉଜକୁ ଫିକା କରିଦେବ ଗୁଳୁଗୁଳି, ଆସନ୍ତା ୨ ଦିନ ଯାଏ ତାତିରୁ ନାହିଁ ନିସ୍ତାର
  • ||

ଆପ୍‌ ଡାଉନଲୋଡ୍‌ କରିବା ମାତ୍ରେ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଉଡିଗଲା ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ସାଇବର ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ମହିଳା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୩: ସାଇବର ଠକମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ପ୍ରଣାଳୀ ଖୋଜି ବାହାର କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଏବେ ଅନଲାଇନ୍ ଠକେଇ ଛାଡି  ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଠକେଇ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇର ଅନ୍ଧେରୀରେ ରହୁଥିବା ୬୫ ବର୍ଷୀୟ ମାନସୀ ମୂଲେ ଏଭଳି ଏକ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଠକମାନେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ୬,୯୧,୮୫୯ ଟଙ୍କା ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି, ୨୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍‌ରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ମେସେଜ୍ ଆସିଥିଲା ସେ ଗତ ମାସ ନିଜର ବିଜୁଳି ବିଲ୍‌ ଜମା କରିନାହାନ୍ତି। ଯଦି ସେ ବିଲ୍‌ ଜମା ନକରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କର ବିଜୁଳି କନେକ୍ସନ କାଟି ଦିଆଯିବ। ଏହି ମେସେଜ୍‌ ସହିତ ଏକ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଥିଲେ କଲ୍‌ କରି କଥା ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା।

ମାନସୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ମେସେଜ୍ ପଢିବା ପରେ ସେ ସେହି ନମ୍ବରକୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ। ଫୋନ୍ ଉଠାଇବା ମାତ୍ରେ ଜରେ ବ୍ୟକ୍ତି (ଠକ) ନିଜକୁ ଆଦାନୀ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିସିଟି ଅଫିସରୁ କହୁଛନ୍ତି ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ, ଗତ ମାସ ବିଲ୍‌ ଭରି ନଥିଲେ। ଏନେଇ ମାନସୀ କହିଥିଲେ ବିଲ୍ ତ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଠକ ଜଣକ କହିଥିଲା ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ବିଲ୍‌ ଦେଖାଯାଉନି, ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସେ "team viewer quick support"  ଆପ୍‌ ଡାଉନଲୋଡ୍‌ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ମାନସୀ ଆପ୍‌ ଡାଉନଲୋଡ୍‌ କରିଥିଲେ। ଆପ୍‌ରେ ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ବିଲ୍‌ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ହେଲ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପରେ ମାନସୀଙ୍କ ମୋବାଇଲରୁ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ବାହାର କରିବାର ତିନୋଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ମେସେଜ୍‌ ଆସିଥିଲା। ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ତିନି ଥରରେ ମୋଟ ୬,୯୧,୮୫୯ ଟଙ୍କା ଡେବିଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଟଙ୍କା ବାହାର ହେବାପରେ ମାନସୀଙ୍କୁ ଏସବିଆଇ ପ୍ରଡ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟରୁ କଲ୍ ଆସିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା, କ’ଣ ସେ କୌଣସି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନ୍ କରିଛନ୍ତି? ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଡେବିଟ୍ ହେଉଛି। ଏହାପରେ ମାନସୀ ମନା କରିଥିଲେ। ସେ ବୁଝିପାରିଥିଲେ ସେ ସାଇବର ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ପରେ ମାନସୀ ଅନ୍ଧେରୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ମାମଲାରେ ଏଫ୍‌ଆଇଆର ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଆଇପିସିର ଧାରା ୪୨୦(ଠକେଇ), ଇନଫରମେସନ୍ ଆକ୍ଟର ଧାରା ୬୬(ସି) ଓ ୬୬(ଡି) ଅନୁସାରେ, ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.