PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲାଞ୍ଚୁଆ କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ସାର ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଥର ହେବନି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପରେଡ, ଭାଗ ନେବେନି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବତୀ, ବ୍ଲୁଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୁଜୁମରା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଫୁଟିଗଲା ବାଣ
  • ||
  • ବିହାରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଏନ୍‌ଡିଏ ମେଣ୍ଟ: ଅଲଗା ହେଲା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁର ରାସ୍ତା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନୀତୀଶ
  • ||

୬୬ ମୃତ, ୭୬ ଆହତ

ନ୍ୟୁୟର୍କ,୧୯ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ମେକ୍ସିକୋ ସହର ଠାରୁ ୧୨୦ କିମି ଉତ୍ତରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଟିଆହୁଲିପାନ ସହରରେ ଶନିବାର ଏକ ଗ୍ୟାସୋଲିନ୍‌ ପାଇପ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବାରୁ ୬୬ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲାବେଳେ ଆହୁରି ୭୬ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଗ୍ୟାସୋଲିନ୍‌ ପାଇପରେ ବେଆଇନ ଭାବେ କିଛି ଟ୍ୟାପ୍‌ ଲଗାଇ କିଛି ଅସାଧୁ ଲୋକେ ଗ୍ୟାସୋଲିନ୍‌ ଚୋରି କରୁଥିଲାବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ବୋଲି ପ୍ରାଥମିକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଇତିମଧ୍ୟରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ମୃତଦେହଗୁଡିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।
ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଣ୍ଡ୍ରେସ୍‌ ମାନୁଏଲ ଲୋପେଜ୍‌ ଓବ୍ରାଡର ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ସଂପୃକ୍ତ ସହରର ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ଯୋଗୁ ମେକ୍ସିକୋ ସହରରେ ଗ୍ୟାସୋଲିନ୍‌ ଯୋଗାଣ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ନାହିଁ । ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ଧରି ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ସହରରେ ସରକାର ଗ୍ୟାସୋଲିନ୍‌ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରଖିଥିଲାବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ।