PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ଘରୁ ଆଣିବାକୁ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ ପର୍ସ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ମହିଳାଙ୍କ ସପିଂ ବିଲ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୬।୪: ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସୁପର ମାର୍କେଟରେ କିଛି ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ ପହଁଞ୍ଚି ଯାଇଛନ୍ତି, ଆଉ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସେ ସମୟରେ ଟଙ୍କା ନଥାଏ ଏକ ବିଚିତ୍ର ପିରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇତାଏ। କିନ୍ତୁ ଭାବନ୍ତୁ ତ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଲ୍  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଇ ଦିଅନ୍ତି। ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ ହୋଇନପାରେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ଏଭଳି ଘଟଣା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଏହି ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ କ୍ରାଇଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚର ଏକ ସୁପରମାର୍କେଟରେ ସପିଂ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ଥିଲେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ।, ମହିଳା ଜଣକ ବହୁତ କିଛି ଜିନିଷ   କିଣିସାରିଥିଲେ ଓ ବିଲ୍ ଭରିବା ପାଇଁ ଲାଇନରେ ମଧ୍ୟ ଲାଇନରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବିଲ୍ ଭରିବାର ସମୟ ଆସିଥିଲା ହଠାତ ତାଙ୍କୁ ମନେପଡିଥିଲା ଯେ ସେ ନିଜର ପର୍ସ ଆଣିବାକୁ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି।

ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ଦେଖି ଲାଇନରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜୋର୍ସିଣ୍ଡା ଆର୍ଡନ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ବିଲ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି। ତାଙ୍କର କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ, ଏଭଳି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଜଣେ ମା’।

ମହିଳାଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ହେଲେନ୍ ବର୍ନେସ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଟ୍ବିଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏନେଇ କଡା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ମୋର ବନ୍ଧୁ ନିଜର ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କୁ ନେଇ ସପିଂ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ନିଜର ପର୍ସ ଘରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଲାଇନରେ ତାଙ୍କ ପଛରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜୋର୍ସିଣ୍ଡା ଆଗକୁ ଆସି ଏଭଳି ବିଲ୍ ଦେଲେ, ଯେମିତି ମୁଁ ମୋ ସାଙ୍ଗକୁ ଭଲ ପାଉନି କିମ୍ବା ଆମେ ଯେପରି ସେହି ଟଙ୍କା ଦେଇ ପାରିନଥାନ୍ତୁ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଗତ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ର୍ଜୋସିଣ୍ଡାଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚା ସାରା ବିଶ୍ବରେ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରକୃତରେ , କ୍ରାଇଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚର ମସଜିଦରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧି ପୀଡିତଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଜାଣିବାକୁ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର