PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେବି କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୨୦୨୨-୨୩ ବଜେଟ୍‌ : ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ୨୭,୩୨୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଆବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : କୋର୍ଟ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ କଟକରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

୩ ମାସରୁ ପେଟରେ ହେଉଥିଲା ଭୟଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଏକ୍ସରେ କଲାପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ବର୍ଷେ ହେଲାଣି ପେଟରେ ରହିଛି…

source:www.thelallantop.com

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୯/୨: ଆମ ଦେଶର ଅବସ୍ଥାତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା । କେଉଁଠି ରାସ୍ତା ନଥିବାରୁ ପ୍ରସୁତି ଖଟିଆରେ ବୁହା ହେଉଛି ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଟଙ୍କା ଅଭାବରୁ ଗାଡି ନକରିପାରିବାରୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଶବ ମେଡିକାଲରେ ପଡିରହୁଛି । ତେବେ କିଏ ଯଦି ମେଡିକାଲରେ ଭଲରେ ପହଞ୍ଚିଯାଉଛି ବି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡୁଛି । ନିକଟରେ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେଉଁଠି ଅପରେସନ ପରେ ପେଟ ଭିତରେ ରହିଯାଇଛି ଏକ ଡାକ୍ତରୀ କଇଁଚି ଯାହା ବର୍ଷେ ପରେ ଜଣାପଡିଛି ।

୩୩ ବର୍ଷୀୟ ମହେଶ୍ୱର ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ପେଟରେ ଭୟଙ୍କର ୟନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲା । ଗତବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ହାର୍ନିଆ ଅପରେସନ କରାଇଥିଲେ ମହେଶ୍ୱର, ସେବେଠାରୁ ପେଟରେ ବେଳେବେଳେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲେ । ପରିବାରରେ ସମସ୍ତେ ଭାବୁଥିଲେ ଯେ ହାର୍ନିଆ ଅପରେସନ୍ ଯୋଗୁଁ ବୋଧେ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବ । କିନ୍ତୁ ଗତ କାଲି ଅର୍ଥାତ୍ ୮ ଫେବୃୟାରୀରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅଧିକ ହେବାରୁ ସେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସେହି ମେଡିକାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଯେଉଁଠି ସେ ପୂର୍ବରୁ ଅପରେସନ୍ କରାଇଥିଲେ । ଏକ୍ସରେ ପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ପେଟରେ ଏକ କଇଁଚି ରହିଯାଇଛି । ଢାକ୍ତରୀ କଇଁଚି । ଏହା ଗତ ବର୍ଷ ଅପରେସନ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପେଟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରହିଯାଇଛି ।

source:www.thelallantop.com

ଘଟଣାଟି ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ନିଜାମ୍ସ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ଯୁଟ୍ ଅଫ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (NIMS)ର ଯେଉଁଠି ଗତ ବର୍ଷ ୨ ନଭେମ୍ବରରେ ଏହି ଅପରେସନ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା ଘାରିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ପରିବାରଲୋକ ମେଡିକାଲ ବାହାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ନିକଟସ୍ଥ ପଞ୍ଜଗୁଟ୍ଟା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଇଛନ୍ତି । ମେଡିକାଲରେ ଡାଇରେକ୍ଟର କେ. ମନୋହର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଏହି କଇଁଚି ଶରୀରର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅଙ୍ଗକୁ କ୍ଷତି କରିଛିକି ନାହିଁ ତାର ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଦୁଃଖିତ । ସେ ମାଗଣାରେ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରି ସେହି କଇଁଚିକୁ ବାହାର କରିବା କଥା କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ମେଡିକାଲ ଅଧିକାରୀ ଏହି ମାମଲାକୁ ରଫା ଦଫା କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ଭରସା ଦେଲେ ଯେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର