PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଆଜିଠୁ ସୋଆରେ ‘ପଖାଳ ଉତ୍ସବ’, ‘ପଖାଳ’କୁ ବିଶ୍ୱ ଦରବାରରେ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ

source:http://www.mycitylinks.in

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୧ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଆସନ୍ତାକାଲି(ସୋମବାର)ରୁ ସୋଆ (ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭର୍ସିଟି)ରେ ପଖାଳ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ସୋଆ ଅଧତ୍ନସ୍ଥ ଫାକଲ୍ଟି ଅଫ ହସ୍ପିଟାଲିଟିି ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପରିସରରେ ୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଖାଳ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଡିନ୍ ପ୍ରଫେସର ଶିତିକଣ୍ଠ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ପ୍ରଫେସର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଓଡିଶାର ପାରମ୍ପରିକ ଖାଦ୍ୟ “ପଖାଳ’କୁ ବିଶ୍ୱ ଦରବାରରେ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ । ଖାଦ୍ୟପ୍ରେମୀଙ୍କ ମହଲରେ ପଖାଳର ଆଦୃତି ବଢାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ଉତ୍ସବରେ ଓଡିଶାର ଗ୍ରାମୀଣ ସଂସ୍କୃତି ପରମ୍ପରା, ଖାଦ୍ୟ ରୁଚି, ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା ତଥା କଳା କୌଶଳର ଏକ ଜୀବନ୍ତ ଛବିର ଉପସ୍ଥାପନା ଏହି ପଖାଳ ଉତ୍ସବରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଆମିଷ, ନିରାମିଷ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ସହ ପଖାଳ ପରଷା ଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି ।

ପ୍ରଫେସର ମିଶ୍ରଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଓ ସମସ୍ତ କମର୍ଚାରୀ ତଥା ଛାତ୍ରାଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଏହି ଉତ୍ସବ ପରିଚାଳିତ ହେବ । ଏହି ପଖାଳ ଉତ୍ସବରେ ଓଡିଶାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଉଷୁନା ପଖାଳ, ଅରୁଆ ପଖାଳ, ଦହି ପଖାଳ, ଲେମ୍ବୁ ଓ ପଖାଳ, ପୋଦିନା ପଖାଳ ଏବଂ ଅଦା ପଖାଳ ଆଦି ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏହା ସହତି ବିଭିନ୍ନ ରକମର ଆମିଷ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ମଧ୍ୟ ପରଷା ଯିବ । ପତ୍ରପୋଡା ମାଛ, ଚିଙ୍ଗୁଡି ଛେଚା, ଶୁଖୁଆ ବେସର ଆଦି ରହିବ । ସେହିପରି ନିରାମିଷ ବ୍ୟଞ୍ଜନରେ ପତ୍ରପୋଡା ଛତୁ, ଆଳୁଭଜା, ଆଳୁ – ବାଇଗଣ ଭରତା, ଛେଚା, ମସଲା କଲରା, ଶାଗ-ବଡି ଭଜା, କଞ୍ଚା ଆମ୍ବ ଛେଚା ଓ ବଡି ଚୁରା ଆଦି ପରିବେଷଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଫେସର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି । ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ରୁଚିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଖାଦ୍ୟ ଶେଷରେ ମିଷ୍ଟାନ ପରିବେଷଣ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ । ମିଷ୍ଟାନ ତାଲିକାରେ ଖିର ଗଜା, ଛେନାଗଜା, ଛେନା ମୁଡୁକି ଓ ଲବଙ୍ଗଲତା ରହିଛି । ଶେଷରେ ପାରମ୍ପରିକ ପାନ ପରିବେଷଣର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ରହିଛି ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।