PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ହେଲା ଅମୁଲ ଓ ମଦର ଡାଏରୀ କ୍ଷୀର ଦାମ୍, ଲିଟର ପ୍ରତି ବଢିଲା ୨ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୩୯ ଜଣ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍‌ ନଦୀରେ ଖସିଲା, ୭ ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହେମଗିର ବ୍ଲକ, ଭାଙ୍ଗିଗଲା ୧୨ ଘର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସରକାର, ୭ଦିନ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ- ଏସଆରସି
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ନୟାଗଡ଼ର ୩୦ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ନିକଟରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା, ଧାମନଗର ଓ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ୩୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୫୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ମାଆ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଅକୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ବ୍ଲାକଲିଷ୍ଟ ହେବା ଭୟରେ ପାକିସ୍ତାନ, ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଏଫଟିଏଫରେ କଲା ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୩:ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅର୍ଥପୋଷଣ ଉପରେ ନଜର ରଖୁଥିବା ସଂସ୍ଥା ଏଫଏଟିଏଫରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ବାଲକୋଟ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏଫଟିଏଫକୁ କହିଛି ଭାରତର ମନୋବୃତ୍ତି ତା ପ୍ରତି ଠିକ୍ ନାହିଁ ଓ  ବାରମ୍ବାର ଶତ୍ରୁତା କରୁଛି। ତେଣୁ ଭାରତକୁ ସଂସ୍ଥା ରିଭ୍ୟୁବୋର୍ଡରୁ ବାହାର କରିଦେଉ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଏଫଟିଏଫ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛି ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁ। ଏଫଟିଏଫର ଗ୍ରେ ଲିଷ୍ଟରେ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନର ନାଁ ରହିଛି। ଭାରତର କହିବା ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜ ମାଟିରେ ଆତଙ୍କୀ ଗତିବିଧିକୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଉଛି। ତେଣୁ ତାକୁ ବ୍ଲାକଲିଷ୍ଟ କରାଯାଉ।

 ଭାରତ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କଡା ନଜର ରଖିବ ବୋଲି ବୟାନ ଦେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଛି ।   ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଏଫଟିଏଫରେ  ଅନୁରୋଧ କରିଛି ଯେ, ଭାରତକୁ ସଂସ୍ଥାର ଏଶିୟା ପ୍ରଶାଂନ୍ତ ସଂଯୁକ୍ତ ସମୂହରୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ହଟାଯାଉ। ପାକିସ୍ତାନର ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ  ଅସଦ ଓମର ପେରିସ ସ୍ଥିତ ସଂସ୍ଥା ଏଫଏଟିଏଫର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମାର୍ଶଲ ବିଲିଙ୍ଗସିଲିଆଙ୍କୁ ପଠେଇଥିବା ଏକ ପତ୍ରରେ କହିଛନ୍ତି , ଭାରତ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସୀ ଦେଶକୁ ସହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଉ ।  ଅନ୍ୟପକ୍ଷେଏଫଏଟିଏଫର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନ ଅଲକାଏଦା, ଜୈଶ, ହକ୍କାନୂୀ ନେଟୱାର୍କ, ଲଶ୍କର-ଏ-ତୈୟବା, ଜମାତ-ଉଦ-ଦାବା ବ୍ୟତୀତ ତାଲିବାନ ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ବିରୁଧରେ କୌଣସୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର