PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶେଷରେ ଚେତିଲେ ସମ୍ବଲପୁର ପୁଲିସ, ଭାଙ୍ଗିଲା କୋରେକ୍ସ ମାଫିଆଙ୍କ ଘର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରାସ୍ତା ଉପରେ ଜଳିଗଲା ଚଳନ୍ତା କାର୍, ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ ଟିମ୍
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ଘର ଭିତରୁ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଟାଣିନେଲା ମହାବଳ ବାଘ, ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ, ଏ ବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ଆଇ ଲଭ୍‌ ସ୍ପାରୋ’..
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ବିଶ୍ୱ ପଖାଳ ଦିବସ, ପାଗ ଖରାପ ଲାଗି ଟିକେ ମାନ୍ଦା, ଆଗୁଆ ପାଳିଲେ ଆମିଷ ପ୍ରେମୀ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ସଦର : ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସ୍ଵାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଳି, ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସ୍ଵାମୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କେନ୍ଦୁକାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍ ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||

ଶୁଆ ଯୋଗୁଁ ଜେଲ୍‌ ଯିବେ ମାଲିକ – ଗଣିବେ ୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମନା!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଘରେ ପୋଷା ଜୀବ ରଖିବା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ଖୁବ୍‌ ସଉକ ଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ଘରେ କୁକୁର ବିଲେଇ ପାଳିଥାନ୍ତି ତ ଆଉ କିଛି ଲୋକ ପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ବି ପାଳିଥାନ୍ତି। ଜଣେ ଏମିତି ହିଁ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପସନ୍ଦର ଏକ ଶୁଆ ପାଳିଥିଲେ , ଯାହାକି ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି। ଏହି ଘଟଣା ତାଇୱାନରେ ଘଟିଛି ଏବଂ ଯିଏ ବି ଏହି ବିଷୟରେ ଶୁଣୁଛି , ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି।

ଶୁଆର ମାଲିକଙ୍କୁ କେବେ ଅନ୍ଦାଜ ନଥିଲା କି ତାଙ୍କର ଶୁଆ କିଛି ଏମିତି କରି ଦେଇଛି, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପକେଟରୁ ଟଙ୍କା ତ ଯିବ ଏହା ସହ ଜେଲ୍‌ର ହାୱା ବି ଖାଇବେ। ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଖରେ ଯେଉଁ ଶୁଆ ଅଛି , ତାହା ଆକାରରେ ବହୁତ ବଡ଼ ଏବଂ ଖୁବ୍‌ ସୈତାନ। ଆଉ ଏଥିରେ ତାର ବଦମାସୀର ସଜା ମାଲିକଙ୍କୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ କି ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଶୁଆ ମାରିଥିଲା , ତାର ହାଡ଼ ବି ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ତୈନାନ ନାମକ ସ୍ଥାନରେ ଜଣେ ହୁଆଙ୍ଗ ସରନେମ୍‌ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ରୁହନ୍ତି , ଯିଏକି ଦୁଇଟି ପୋଷା ଶୁଆ ପାଳିଥିଲେ। ପ୍ରତିଦିନ ସେ ପାର୍କକୁ ଏକ୍ସରସାଇଜ ପାଇଁ ଗଲା ବେଳେ ସେହି ଶୁଆ ଦୁଇଟିକୁ ସାଥିରେ  ନେଇ ଯାଉଥିଲେ , ଏହାକି ସେ ନିଜେ ଏକ୍ସରସାଇଜ୍‌ କରିବା ସହ ଶୁଆ ବି ଟିକେ ଉଡ଼ି ପାରିବେ। ଏହି ଭିତରେ ସେ ଜଗିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଶୁଆ  ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଜ ଡେଣାରେ ଏମିତି ଡ଼ରାଇଲା ଯେ , ସେ ଭୟରେ ଖସି ପଡ଼ିଲେ। ଏହିପରି ଖସି ପଡ଼ିବାରୁ ତାଙ୍କ ହିପ୍‌ର ଜଏଣ୍ଟ ହାଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ତାଙ୍କୁ ସିଧା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଗଲା ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ହେବାରେ ୬-୭ ମାସର ସମୟ ଲାଗିଲା । ଏହାପରେ ପୀଡ଼ିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୁଆର ମାଲିକ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଦେଲେ।

୪୦ ସେଣ୍ଟିମିଟର ଲମ୍ୱ ଓ ୬୦ ସେଣ୍ଟିମିଟରର ଡେଳା ଥିବା ଶୁଆ ଏହି ହରକତ କାରଣରୁ କୋର୍ଟରେ କେସ୍‌ ଚାଲିଲା । କୋର୍ଟ ଏହି କଥାରେ  ସହମତ ହେଲେ କି ଏହା ଶୁଆର ମାଲିକଙ୍କର ଅବହେଳା। ଏଣୁ ତାଙ୍କୁ ୩.୦୪ ମିଲିୟନ ନ୍ୟୁ ତାଇୱାନିଜ୍‌ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍‌ ୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମନା ଦେବା ଓ ୨ ମାସର ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୁଆର ମାଲିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ଅପିଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି , କାରଣ ଏହ ଦଣ୍ଡ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ମନେହୋଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର