PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ବିଜେଡି ଭୋଟ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଛି: ନିରଞ୍ଜନ

ଭୁବନେଶ୍ବର,12।1(ବୁୟରୋ): ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପ;ନାୟକ। ବିଜେଡି ଭୋଟରମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଛି ବୋଲି କହି ଟାର୍ଗଟେ କରିଛନ୍ତି ନିରଞ୍ଜନ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କେତେକ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ସେ ଏପରି କହିଛନ୍ତି।
ରାହୁଲଙ୍କ ସଭା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବା ଅବସରରେ ନିରଞ୍ଜନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଲେ, ବିଜେଡି କ୍ଷମତା ପାଇଁ ବିକଳ ହେଉଛି। ଦଳ ବିରୋଧରେ ବଢ଼ୁଥିବା ଜନଅସନ୍ତୋଷକୁ ଦେଖି ଲୋକଙ୍କୁ ଭୂଆଁ ବୁଲାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପରେ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରି ଚାଲିଛି। ଯାହା କେବଳ ନିର୍ବ।ଚନ ପାଇଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି।
ସେହି ସବୁ ଯୋଜନା ନାମରେ ବିଜେଡି ଏବେ ଠୁ ଭୋଟର ମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିଲାଣି। ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ କରି ମାଆ ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କୁ ଦେଢ଼ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ବାଣ୍ଟିଲା। ବିଜୁ ବାହିନୀ ନାମରେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ବି ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିଛି। ପିଠା ଯୋଜନାରେ ଗାଁ ଗଣ୍ଡାର ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବାରେ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ସେମାନେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଜାଣି ସାରିଲେଣି।
ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେପି ସହ ଓଡ଼ିଶାରେ ମେଣ୍ଟ କରିବ କି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ନିରଞ୍ଜନ କହିଲେ, ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହଁେ ଦେଶର କୌଣସି ଠାରେ ଏହା ହୋଇନାହିଁ। ହଁ ଯଦି ବିଜେପି ବାଲା ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ଆମକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ, ସେଥିରେ ଆମର କିଛି କହିବାର ନାହିଁ।
ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜେପି ସଂଗଠନ ସୁଦୃଢ଼ ହୋଇଥିବା ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ନିରଞ୍ଜନ କହିଲେ, ଶାହା ଜଣେ ପ୍ରବୀଣ ରାଜନୀତିଜ୍ଞ। ଜଣେ ଭଲ ଗାଣିତିକ ମଧ୍ୟ। ସେ ଭଲଭାବେ ହିସାବ କରି ସାରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶାରେ ପରାଜୟ ନିଶ୍ଚିତ। ତେଣୁ ସେ ଏପରି ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି।
ଆଗାମୀ ନିର୍ବ।ଚନରେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ ନେଇ ନିରଞ୍ଜନ କହିଲେ, ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ନିକଟରେ କିଛି ଅସମ୍ଭବ ନୁହଁେ ବିଜେଡି କ୍ଷମତା ଜାବୁଡ଼ି ଧରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ବିଜେପି କ୍ଷମତା ଦଖଲ ପାଇଁ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ସେମାନେ ମିଶିବା କିଛି ବଡ଼ କଥା ନୁହଁେ ପୂର୍ବରୁ ବି ସେମାନେ ମିଶିଥିଲେ ବୋଲି ନିରଞ୍ଜନ ଦର୍ଶ।ଇଥିଲେ।
ବିଜେପିକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରୁ ନଥିବା ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଓ ବିଜେପି ଛାଡ଼ିଥିବା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ସାମିଲ୍Ù କରିବ କି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ନିରଞ୍ଜନ କହିଲେ, ସେମାନେ ବେଶ ଜ୍ଞାନୀ ଓ ଗୁଣୀ। ତେଣୁ ସେମାନେ ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଆମକୁ ଏ ବିଷୟରେ ସେମାନେ କିଛି କହିନାହାନ୍ତି। ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ସେମାନେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଆମେ ସ୍ବାଗତ କରିବୁ ବୋଲି ନିରଞ୍ଜନ କହିଥିଲେ।