PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେବି କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୨୦୨୨-୨୩ ବଜେଟ୍‌ : ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ୨୭,୩୨୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଆବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : କୋର୍ଟ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ କଟକରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଆଗେ ଆଗେ ମୋଦି  ପଛେ ପଛେ ଦୁନିଆଁ, କ୍ୱାଡ ସମ୍ମିଳନୀର ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଜାପାନ ଗସ୍ତରେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ କ୍ୱାଡ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । କ୍ୱାଡ ବୈଠକରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ , ଜାପାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫୁମିୟୋ କିଶିଦା ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ୍ଥନୀ  ଅଲବନିଜ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ୪ଜଣ ନେତା ରୁଷ୍‌-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧରୁ ନେଇ  ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହିନ୍ଦ୍‌-ପ୍ରଶାନ୍ତକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଜାପାନରେ ଉଠାଯାଇ ଥିବା  ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ଏକ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଏହି ଫଟୋରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦି ସିଡ଼ିରେ ତଳକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଫଟୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି କି ପିଏମ୍‌ ମୋଦି ଆଗରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି , ଆଉ ଅନ୍ୟ ନେତା ବାଇଡେନଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଫଟୋରେ ନଜର ଆସୁଛି , ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କର ଠିକ୍‌ ପଛରେ ଜାପାନର ପିଏମ୍‌ କିଶିଦା ଅଛନ୍ତି , ତାଙ୍କ ପଛରେ ଆମେରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାଇଡେନ୍‌ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପିଏମ୍‌ ଏନ୍ଥନୀ ଅଲବନିଜ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପଛରେ ଅନେକ ଅଧିକାରୀ ସବୁ ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି । ଫଟୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଜାପାନ ପିଏମ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ କିଛି କହୁଛନ୍ତି  ଏବେ ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ସାଜିଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ଫଟୋକୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଫଟୋରେ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି , ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ସେବକ – ନୋ  ଦ ୱେ , ଗୋଜ୍‌ ଦ ୱେ, ଶୋ ଦ ୱେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ପ୍ରଧାନସେବକ (ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି) ରାସ୍ତା ଜାଣିଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଚାଲନ୍ତି ଏବଂ ରାସ୍ତା ଦେଖାନ୍ତି । ପିଏମ୍‌ଙ୍କର ଏହି ଫଟୋକୁ  ବିଜେପି ନେତା ଅମିତ ମାଲଭୀୟ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି , ସେ କହିଛନ୍ତି , ଲିଡିଂ ଦ ୱାର୍ଲଡ, ହଜାର ହଜାର ଶବ୍ଦର ସମକକ୍ଷ ଏକ ଫଟୋ । କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଫଟୋକୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି , ବିଶ୍ୱ ଗୁରୁ ଭାରତ … ଆଗରେ ନେତୃତ୍ୱ କରିଥାନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର