PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ସୋମବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏବଂ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ନିଜ ଦଳ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଜୋରଦାର ଚାଲିଛି । ସୋମବାର ଗୁଜୁରାଟରେ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ସଂଯୋଜକ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଯୋଗଦେବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ୧୯ ରୁ ୨୧ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଜୁରାଟର ତିନି ଦିନିଆ ନିର୍ବାଚନ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୨୧ ନଭେମ୍ବରରେ ଗୁଜରାଟକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ।  ଏହି କ୍ରମରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ରବିବାର ଗୁଜୁରାଟରେ ପହଞ୍ଚିବେ ବୋଲି ଯୋଜନା ରହିଛି । କେଜ୍ରିୱାଲ ନଭେମ୍ବର ୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଚାର କରିବେ ।

ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶନିବାର ଠାରୁ ତିନି ଦିନିଆ ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଠଟି ବୈଠକ କରିବେ । ସେ ପୁଣି ୨୩ ଏବଂ ୨୪ ନଭେମ୍ବରରେ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତ କରିବେ । ରବିବାର ସକାଳ ୧୦.୧୫ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସୋମନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ ଏବଂ ପୂଜା କରିବେ । ଏହା ପରେ ବରାବଲ, ଧୈରାଜୀ, ଅମରେଲି ଏବଂ ବୋଟାଡରେ ଚାରୋଟି ନିର୍ବାଚନ ବୈଠକ କରିବେ । ବରାବାଲରେ ସକାଳ ୧୧ ଟାରେ, ଧୈରାଜିରେ ୧୨.୪୫ରେ, ଅମରେଲିରେ ଦ୍ବିପହର ୨.୩୦ ଏବଂ ବୋଟାଡରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬.୧୫ ରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭା ହେବ । ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଗାନ୍ଧୀ ନାଗର ଯିବେ । ସୋମବାର ତାଙ୍କର ତିନୋଟି ନିର୍ବାଚନ ବୈଠକ ହେବ । ସେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ ଟାରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନଗରରେ, ଅପରାହ୍ନ ୨ ଟାରେ ଜାମ୍ବୁସର ଏବଂ ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟାରେ ନଭସାରୀରେ ନିର୍ବାଚନ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ।

ନଭେମ୍ବର ୨୩ ରେ ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଚାରୋଟି ବୈଠକ କରିବେ ଏବଂ ସେ ୨୪ ନଭେମ୍ବରରେ ଦୁଇଟି ନିର୍ବାଚନ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । ଏହି ସଭାଗୁଡ଼ିକ ପଲାନପୁର ଏବଂ ଦେହେଗମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନଭେମ୍ବର ୨୧ ରେ ଗୁଜରାଟର ରାଜକୋଟ ଏବଂ ସୁରଟରେ ଦୁଇଟି ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଏବଂ ନଭେମ୍ବର ୨୦ ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ‘ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରା’ର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଅଢେଇ ମାସ ପରେ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୭ ରେ ତାମିଲନାଡୁର କନ୍ୟାକୁମାରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ‘ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରା’ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୫ ରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଏକ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ ।