PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପରେ ମଧ୍ଯ ଆପଣମାନଙ୍କ ସହିତ ‘ମନ୍ କୀ ବାତ୍’ କରିବି: ନମୋ

source:zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୨: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି(ରବିବାର) ନିଜ ୫୩ତମ ମନକୀ ବାତ୍ ଜରିଆରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋନ୍ଧନ କଲେ । ମନ କୀ ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ପୂର୍ବରୁ ମୋଦି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଲେ, ‘ଆଜି ମନ କୀ ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ବହୁତ ଖାସ୍ ହେବ ।‘ ନିଜ ସମ୍ବୋନ୍ଧନରେ ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ ନମୋ ।  

ସେ କହିଥିଲେ ନିର୍ବାଚନ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଉତ୍ସବ । ଆଗାମୀ ୨ ମାସରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ନିର୍ବାଚନରେ ବ୍ଯସ୍ତ ରହିବୁ । ମୁଁ ନିଜେ ବି ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରହିବି । ଏକ ସୁସ୍ଥ ଗମତାନ୍ତ୍ରିକ ପରମ୍ପରାର ସମ୍ମାନ କରି ଆଗାମୀ ମନ କୀ ବାତ୍ ମେ ମାସ ଶେଷ ରବିବାର ହେବ । ମୁଁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଏକ ନୂଆ ବିଶ୍ୱାସର ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ ପୁଣି ଥରେ ମନ କୀ ବାତ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ କରିବି । ଏବଂ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ମନ କୀ ବାତ୍ କରିବି ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଲେ ଭାରତ-ମାତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ନିଜ ପ୍ରାଣବଳୀ ଦେଇଥିବା ବୀରପୁତ୍ରଙ୍କୁ ମୋର ପ୍ରଣାମ । ଏହା ଆମକୁ ଆତଙ୍କ ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଲଗାତାର ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ । ଆମ ସଙ୍କଳ୍ପକୁ ଆହୁରି ମଜଭୁତ କରିବ । ପିଏମ୍ ମୋଦି କହିଥିଲେ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭାଷାରେ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।