PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏବେ ପାକିସ୍ତାନର ଦୁର୍ବଳ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ବଞ୍ଚାଇବେ ଗଧ ଓ କୁକୁର ! ଚୀନ୍‌କୁ ଯୋଗାଇବାକୁ ଶହବାଜ୍ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି…
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ସିଂହାସନ ଉପରେ କେସିଆର୍‌ଙ୍କ ଆଖି; ନିଜ ଆଂଚଳିକ ଦଳକୁ ଭାଙ୍ଗି ଗଢିଲେ ଜାତୀୟ ଦଳ, TRS ବଦଳରେ ରଖିଲେ BRS…
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବଙ୍ଗାଲିପଡାରେ ଧୁମଧାମ୍‌ରେ ଚାଲିଛି ମାଆଙ୍କ ସିନ୍ଦୂର ଖେଳ ପର୍ବ, ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା କରୁଛନ୍ତି ସଧବା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗିରହିଛି ବର୍ଷା, ୧୦ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାଳନ ହେଉଛି ଦଶହରା, ରାଜରାଜଶ୍ୱେର ବେଶରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ହେବେ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ହରଭଙ୍ଗା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜୟାଦଶମୀ ଅବସରରେ ମୋହନ ଭାଗବତଙ୍କ ଚେତାବନୀ : ‘ଦେଶର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅସନ୍ତୁଳିତ ହେଲେ ବିଗିଡ଼ିବ ଭୌଗୋଳିକ ରୂପରେଖ’
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ କଡା ଚେତାବନୀ, ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କୀମାନଙ୍କୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ହିଁ ପଡିବ ।

ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଜ୍ଞାପନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି  ‘ସେମାନେ ଦେଶ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାଣବଳି ବ୍ଯର୍ଥ ଯିବାକୁ ଦିଆହେବନି ।’ ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  । ଏହାସହ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ସୈନିକଙ୍କ ବଳ ଓ ସାହସ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭରସା ରହିଛି ।

ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଭରସା ଦେଇ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହା ପଛରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ନିଶ୍ଚିତ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ । ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ ବିନାଶର ରାସ୍ତା ଆପଣାଉଛି । ୧୩୦ କୋଟି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ ଏହାର ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେବେ ।

ରାଜନୀତି ନକରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ମୋଦି
ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝି ପାରୁଛି । କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ନକରିବାକୁ ମୁଁ ମୋ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି । ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ରାଜନୀତିର ଛିଟାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଆମେ ସମସ୍ତେ ମିଶି ଏହାର ମୁକାବିଲା କରିବା । ସାରା ବିଶ୍ୱ ଦେଖିବ ।

କହିରଖୁଛୁ ଗତକାଲି(ଗୁରୁବାର) ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୪ ଜବାନ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜେଶ-ଏ-ମୋହମ୍ମଦ ଏହି ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପାଇଁ ଦାୟୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।