PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ହାଇକୋର୍ଟ ରହିତାଦେଶକୁ ଅବଜ୍ଞା, ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗିଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲା

ବାରଙ୍ଗ,୨୮ା୧(ଆ.ପ୍ର.): ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ପୁଲିସ ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ଜଣେ ଚିକେନ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଭାଇ ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କୁ ଦାଦା ବଟି ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇଛି । ଶୈଳଶ୍ରୀ ବିହାର ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ଚିକେନ ଦୋକାନକୁ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଗତ କିଛିମାସ ହେଲା ଚିକେନ ଦୋକାନୀଙ୍କ ସହ ଜଣେ ବିଲଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଉପୁଜି ଥିଲା। ଏହିି ବିବାଦ ହାଇକୋଟରେ ବିଚାର ଚାଲିଥିଲା । ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥାନରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନ କରିବାକୁ ଚଳିତ ମାସ ୧୮ରେ ହାଇକୋର୍ଟ ରହିତା ଦେଶ ଜାରି କରିଥିଲେ । ଏହା ସତ୍ତେ୍ୱ ବିଏମସି ଏବଂ ପୁଲିସ ଉକ୍ତ ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଚିକେନ କୋକାନକୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇ ଥିଲେ । ୨୬ରେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପୁଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଲିଡର ପାଚେରୀ ନିର୍ମାଣ କରୁ ଥିବା ବେଳେ ନିରଞ୍ଜନ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସକୁ ନିରଞ୍ଜନ ରହିତାଦେଶ ଦେଖାଇ ନିର୍ମାଣ କାମ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏଥିରେ ପୁଲିସ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇ ନିରଞ୍ଜନକୁ ଥାନାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ନାମରେ ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ରାତାରାତି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇ ଥିବା ଚିକେନ ଦୋକାନୀ ମନୋଜ ସାହୁ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ମୁତାବକ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ମୌଜା ପ୍ଲଟ ନଂ ୨୩୨ ଯାହା କି ସାବିତ୍ରୀ ରାଉତ ଏବଂ ଜୟନ୍ତୀ ରାଉତ ଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା । ସେ କେତେକ ସବ ପ୍ଲଟ କରି ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଲିଡର ସମେତ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଲାଗି ଥିବା ଶୈଳଶ୍ରୀ ବିହାର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର କିଛି ବଳକା ସରକାରୀ ଜମି ଉପରେ ମନୋଜ ଚିକେନ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମନୋଜ ଏବଂ ବିଲଡର ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା । ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୮ରେ ମନୋଜଙ୍କ ଦୋକାନ ଉପରକୁ ଦୁଇଟି ବୋମା ମାଡ ହୋଇ ଥିଲା । ‘ବିବାଦ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ଦାଦାବଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇଛନ୍ତି । ଏହାର ବିଧିବଦ୍ଧ ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ପାଇଁ ମନୋଜ ଦାବି କରିଛନ୍ତି’ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରେ ସେ କହିଥିଲେ ‘ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ପୁଲିସ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଖୋଜୁ ଥିଲେ, ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି । ମନୋଜଙ୍କ ନାମରେ ଗାଡି ପୋଡି ମାମଲା ପୂର୍ବରୁ ଥିଲା, ସେ ଜେଲ ଯାଇଥିଲା । ଜଣଙ୍କ ଘରୋଇ ଜମି ସାମନାରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଏବଂ କିଛି ଘରୋଇ ଜମିକୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି କକୁଡା ଦୋକାନ କରି ମାଡି ବସିଥିଲା । ଏଠାରୁ ହଟିବା ପାଇଁ ଜମି ମାଲିକ ଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ନେଇ ଆହୁରି ୨୦ ଲକ୍ଷ ମାଗୁ ଥିଲା’ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର