ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪: ସେଣ୍ଟ୍‌ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ବାଂଲାଦେଶ- ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ
  • ||
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ତୃତୀୟ ପାଳିରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ପୁଲିସ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୬ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ବହୁତ ହୋଇଗଲା । ଏବେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଆମର ୬ଟି ଦାବି ମାନି ନିଅ । ନ ହେଲେ ଆମେ ଆମ ପାୱାର ଦେଖାଇ ଦେବୁ । ଏହା ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ୍‌ର କଡ଼ା ଚେତାବନୀ । ପୁଲିସ୍‌ ଅଫିସ୍‌ର, ହାବିଲଦାର, କନଷ୍ଟେବଳ ଓ ସିପାହୀ ସଂଘ ମିଳିତ ଭାବେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସମସ୍ତେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ।
ସଂଘ ସମୂହ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନରେ ଥିବା ଅସଙ୍ଗତି ଦୂର କରିବା ସହିତ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା, ଘରଭଡ଼ା, ମାସିକ ମେଡିସନ୍‌ ଭତ୍ତା ଭାବେ ୧୨୦୦ ଟଙ୍କା, ବାଇକ୍‌ ଭତ୍ତା ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା, ପୋଷାକ ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣ ଭତ୍ତା, ଟିଏ, ଡିଏ, ଏଚ୍‌ଆରଏ ଦିଆଯାଉ । ଆମେ ସରକାରଙ୍କୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଦେଲୁ । ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କଳାବ୍ୟାଚ୍‌ ପିନ୍ଧି କାମ କରିବୁ । ଏହା ଭିତରେ ଯଦି ସରକାର ଦାବି ନ ମାନିବେ ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଓଡିଶା ପୁଲିସ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବେ । ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥିତି ପାଇଁ ସରକାର ଦାୟୀ ରହିବେ ।
ବିଭିନ୍ନ ପୁଲିସ ସଂଘ ସଭାପତିମାନେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସରକାରଙ୍କୁ ଗତ ୪ ତାରିଖ ଯାଏ ସମୟ ଦେଇଥିଲୁ । ଏହି ସମୟସୀମାରେ ଦାବି ମାନି ନେବେ ବୋଲି ଭାବିଥିଲୁ । ହେଲେ କିଛି ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ । ଗୁରୁବାର ରାଜ୍ୟର ୬୨ ହଜାର ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସମସ୍ତ ଥାନାରେ କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ । ତା’ପରେ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଅନ୍ୟ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଫେରାଇ ଦେବୁ । ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ଯାଏଁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବୁ । ସରକାରଙ୍କ ସହ ବହୁବାର ଆଲୋଚନା କରି ବିଫଳ ହେବାରୁ ଆମେ ଏମିତି ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛୁ ବୋଲି ସଂଘ କହିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.